صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

سازمان عفو بین‌الملل خواستار آزادی مادران عزادار شد

21 دی 1388

سازمان عفو بين‌الملل روز دوشنبه از مقام‌های جمهوری اسلامی ايران خواست که شماری از مادران عزادار و حاميان آنها را که روز شنبه در جريان راهپيمايی خاموش خود در پارک لاله تهران بازداشت شده‌اند، آزاد کنند.

بر اساس گزارش‌ها، ۳۳ تن از اعضای گروه مادران عزادار و حاميان آنها بعد از ظهر پس از بازداشت توسط نيروهای انتظامی و لباس شخصی، به بازداشتگاه وزرا منتقل شدند.

آن طور که يکی از نزديکان به اعضای اين گروه به راديو فردا گفته است حدود ۱۵ تن از بازداشت‌شدگان روز دوشنبه به زندان اوين انتقال داده شده‌اند.

با این حال بر اساس گزارش برخی از سايت‌های خبری، شمار مادران عزادار و حاميان آنها که به زندان اوين منتقل شده‌اند به ۲۸ نفر می‌رسد.

در همین زمینه حسیبه حاج صحراوى، معاون برنامه خاورمیانه و آفریقاى شمالى سازمان عفو بین‌الملل گفت: «مادرانی که به خاطر کشته شدن فرزندانشان توسط مأموران امنيتی عزادار هستند، بايد از حمايت دولت برای يافتن حقيقت در اين باره برخوردار باشند، نه اينکه با بازداشت و زندان مواجه شوند».

وی ضمن تأکيد بر آزادی فوری بازداشت‌شدگان خواستار انجام تحقيقاتی در خصوص چگونگی رفتار با آنان شد. خانم حاج صحراوی همچنین نسبت به وضعيت سلامت دستگیرشدگان به شدت ابراز نگرانی کرد.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان