صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

زنان تنها از خود دفاع می‌کنند

23 دی 1388

فردا: شواهد و مدارک خشونت در کشورهای صنعتی دال بر این که زنان در اعمال خشونت متداول در بین زوجین علیه مردان شرکت دارند ولی شواهد کمی در مورد این مساله وجود دارد که زنان ، مردان را در معرض نوع مشابهی از خشونت شدید قرار دهند.

آرمین دخت احمدی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی «فردا» با بیان این مطلب تصریح کرد : به طور متداول در نمونه های بالینی بیشتر زنان کتک خورده مشاهده می شوند. علاوه بر این ، تحقیقات نشان می دهند که عواقب و نیز انگیزه خشونت همسر در بین زنان و مردان متفاوت است .

وی خاطرنشان کرد : نتایج مطالعات در کانادا و ایالات متحده ، نشان می دهد که احتمال صدمه دیدن زنان در طی حمله های همسر در مقایسه با مردان بیشتر است و همچنین زنان از فرم های شدید تری از خشونت رنج می برند. درکانادا ، احتمال صدمه دیدن قربانیان زن خشونت همسر ۳ برابر بیشتر از مردان بوده و زنان ۵ برابر بیشتر از مردان احتیاج به مراقبت پزشکی داشته اند ، ضمن آنکه زنان ۵ برابر بیشتر در طول زندگی خود با ترس و وحشت خشونت همسر مواجه می شوند.

به گفته این روانشناس و کارشناس آسیبهای اجتماعی ، خشونتی که توسط زنان علیه همسرانشان اتفاق می افتد ، بیشتر به شکل دفاع شخصی است.

احمدی در خصوص وضعیت همسر آزاری در ایران نیز یادآور شد : آمار و اطلاعات دقیقی در این خصوص موجود نیست و تنها می توان به آماری که به صورت پراکنده در این خصوص منتشر می شود اشاره کرد ، چنانچه مدیر پزشکی قانونی خراسان شمالی اعلام کرده است ، میزان همسر آزاری از سوی زنان در این استان افزایش یافته است بطوریکه در سال ۸۶ میزان پرونده های تشکیل شده همسر آزاری از سوی زنان در پزشکی قانونی نسبت به مردان ۲ مورد بوده که این میزان در سال ۸۷ به ۴۶ مورد افزایش یافته است که علت عمده بروز آن را مشکلات ناشی از مسائل روحی و روانی زوجه که برگرفته از وضعیت نابسامان زناشویی بوده است ، برشمرده است .
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان