صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

اکبر خسروشاهی: خانم مقدم را بخاطر فعالیت‌های مدنی دستگیر کردند

مصاحبه با همسر خدیجه مقدم / مریم انصاری-21 فروردین 1387

<:voir_en_ligne:> : رادیو آلمان

خدیجه مقدم فعال کمپین یک میلیون امضا و عضو گروه مادران صلح است. خانم مقدم پس از بازجویی در اداره امنیت پلیس، به دادگاه انقلاب منتقل شده و اینک در بازداشتگاه وزرا به سر می‌برد. اتهام خدیجه مقدم، اقدام علیه امنیت ملی عنوان شده است. به همسر ایشان گفته‌اند که دادگاه در روز چهارشنبه ۲۱ فروردین به این اتهام رسیدگی خواهد کرد.

دویچه‌وله: آقای خسروشاهی، همسر شما خانم خدیجه مقدم را برای چی دستگیر کرده‌اند و الان چه خبری از ایشان دارید؟

اکبر خسروشاهی: خانم خدیجه مقدم را بخاطر این فعالیت‌های مدنی که داشته دستگیر کردند و اتهام علیه امنیت ملی به او زده‌اند. صبح حین کارهای خصوصی‌اش بوده که سه مامور آمدند و به زور در را باز کردند، با فشار. یک خانمی هم همراهشان بوده و به او دستور دادند که لباس بپوشد و دستهایش را دستبند زدند و بردند. اول به پلیس امنیت ملی در عشرت‌آباد، بعد از آنجا به دادگاه انقلاب و از دادگاه انقلاب هم الان در منکرات آنجا هستند. تا فردا که ببینیم داداگاه چه دستورالعملی صادر می‌کند.

دویچه‌وله: خانم مقدم ولی الان سالهاست که دارند فعالیت می‌کنند و از پایه‌گذاران کمپین هستند. به چه جرم مشخصی ایشان را دستگیر کردند و چرا الان؟

اکبر خسروشاهی: در سال جدید خب مشکلاتشان را باید یکجوری پوشش بدهند دیگر، این سیستم. و بخاطر این می‌خواهند بهرحال فشاری بیاورند بر جنبش زنان و مشکلاتی که دارند را به این شکل پوشش بدهند. الان سالهاست که تمام (زندگی‌نامه‌ی) خانم مقدم برای همه مشخص است. نه تنها برای این سیستم و نه نظام، بلکه برای همه. چه در ایران و چه در خارج. کارهایی که می‌کند هیچکدام غیرقانونی و هیچکدام مسایلی که برای نظام داشته باشد ندارد.

دویچه‌وله: ولی شما از اتهام مشخصی که امروز به این دلیل ریخته‌اند به خانه‌ی شما اطلاعی ندارید، یعنی چیزی به شما نگفتند؟

اکبر خسروشاهی: اتهامی که زده‌اند... همین که یکسری مشخصه‌ها، یکسری چیزها دارند (مثل) اقدام علیه امنیت ملی و تشویش اذهان عمومی. اینها اتهاماتی است که به همه می‌زنند دیگر.

دویچه‌وله: یعنی روی شابلون همیشگی ایشان را هم دستگیر کرده‌اند؟

اکبر خسروشاهی: بله همان شابلون همیشگی‌شان هست دیگر. غیر از این چیز دیگری نیست.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان