صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

2درصد ازدواج‌ها اينترنتي شده است

29 دی 1388

فارس: به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا» به نقل از روابط عمومي مركز مطالعات و پژوهش‌هاي جمعيتي آسيا و اقيانوسيه، شهلا كاظمي‌پور اظهار داشت: آمار ازدواج‌هاي اينترنتي در حد نگران كننده‌اي نيست ولي به مرور زمان امكان افزايش اين مسئله وجود دارد.

وي ادامه داد: در حال حاضر مي‌توان گفت از هر 100 مورد ازدواج، 2 ازدواج اينترنتي رخ مي‌دهد اما مي‌تواند در آينده افزايش يابد.

معاون پژوهشي مركز مطالعات و پژوهش‌هاي جمعيتي آسيا و اقيانوسيه بيان كرد: آمار دقيقي درباره ازدواج‌هاي اينترنتي وجود ندارد و معمولاً كمتر پيش آمده كه افراد شيوه ازدواج خود را بگويند.

وي با بيان اينكه پرسشنامه‌اي تهيه شده كه در اين زمينه مي‌تواند كمك خوبي باشد، اضافه كرد: آمار موجود نشان مي‌دهد كه طلاق در كشور در حال افزايش است و ميزان آن بالا رفته است.

كاظمي‌پور با اشاره به اينكه دلايل مختلفي كه در اين زمينه وجود دارد، گفت: يكي از اين دلايل، شيوه همسر‌گزيني است كه از خانواده، همسايه و همكاران به سمت آشنايي‌هاي خياباني، لحظه‌اي و ازدواج‌هاي اينترنتي كه نوع جديدي محسوب مي‌شود، سوق پيدا كرده است.

معاون پژوهشي مركز مطالعات و پژوهش‌هاي جمعيتي آسيا و اقيانوسيه اظهار داشت: در آشنايي‌هاي اينترنتي بعيد است كه افراد بتوانند شناخت پيدا كنند و معمولاً در ابتدا با يكديگر آشنا مي‌شوند و قول و قرارها گذاشته مي‌شود و بعد از آن براي پيدا كردن شناخت بر يكديگر اقدام مي‌كنند اين در حالي است كه در گذشته حضور خانواده‌ها و معرف‌ها پررنگ بود و معمولاً افرادي كه دختر يا پسري را معرفي مي‌كردند سعي داشتند تا خانواده‌ها نيز يكديگر را كاملاً بشناسند.

كاظمي‌پور با بيان اينكه ازدواج‌هاي اينترنتي يكي از صور ازدواج‌ها و آشنايي‌هاي لحظه‌اي هستند، افزود:‌ در ازدواج‌هاي اينترنتي اين امكان نيز وجود ندارد و غيابي است و فرد شخصيت خود را هر گونه كه تمايل داشته باشد به ديگري عرضه مي‌كند.

معاون پژوهشي مركز مطالعات و پژوهش‌هاي جمعيتي آسيا و اقيانوسيه در ادامه با اشاره به نحوه اين آشنايي‌هاي اينترنتي در خارج از كشور، بيان كرد: در خارج از كشور فرهنگ متفاوتي وجود دارد و افراد نمي‌توانند از طريق اينترنت خود را معرفي كنند بلكه سازمان‌هايي هستند كه شخصيت فرد را با انجام تست‌هاي روان‌شناسي مورد ارزيابي قرار مي‌دهند و پس از آن اطلاعات فرد بر روي سايت قرار مي‌گيرد و بايد توجه داشته باشيم كه اينترنت وسيله ثانوي است نه اوليه.
وي ادامه داد: در خارج از كشور سازمان‌هايي هستند كه در اين راستا حركت مي‌كنند اما در كشور ما از طريق چت صورت مي‌گيرد.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان