صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

زنان از جایگاه اجتماعی کمتری برخوردارند

2 بهمن 1388

ایونا: مدیر موسسه تحقیقات اجتماعی کندوکاو گفت: زنان در مقایسه با مردان از جایگاه اجتماعی کمتری برخوردارند .

نوروز هاشم‌زهی در همایش نقش زنان در عرصه اجتماعی شهر اظهار داشت: برخی از نظریه‌پردازان معتقدند که مردان و زنان الگوهای متفاوت رشد هورمونی در چرخه حیات دارند و دلهره برای مراقبت از کودکان خاص زنان بوده و این یکی از پدیده‌های هورمونی است .

مدیر موسسه تحقیقات اجتماعی کندوکاو با بیان این ‌که اگر زندگی زنانه در جامعه عجین شود جهان برای همه امن‌تر و انسانی‌تر می‌شود، خاطرنشان کرد: زنان در مقایسه با مردانی که در همان جایگاه اجتماعی قرار دارند از منابع مادی، منزلت اجتماعی، قدرت و فرصت‌های تحقق نقش کمتری برخوردارند .

دبیر علمی همایش نقش زنان در عرصه اجتماعی گفت: این همایش با اهداف شناخت موقعیت و تجربه‌های زنان در عرصه عمومی، شناخت عوامل موثر بر مشارکت زنان در کلان‌شهر تهران، تلاش در راستای بهبود و ارتقای موقعیت زنان در جامعه شهری برگزار شده است .

وی با اشاره به این‌که این همایش دارای محورهای متفاوت است، ادامه داد: پیشینه تحول مشارکت زنان در عرصه عمومی، بررسی نقش و موقعیت زنان در عرصه اجتماعی شهر، عوامل موثر بر گسترش نقش زنان در عرصه اجتماعی شهر، موانع و راهبردهای مشارکت زنان در عرصه اجتماعی شهر از محورهای این همایش است .

هاشم‌زهی در پایان تصریح کرد: برگزاری همایش نقش بانوان در عرصه اجتماعی شهر در منطقه ۲۰ تهران فرصتی است تا محققان و صاحب نظران علمی و اجرایی بتوانند حاصل جدیدترین پژوهش‌ها و بررسی‌های خود را در قالبی دقیق‌تر و با انطباق بیشتر با واقعیات شهری تحلیل و ارائه کنند .
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان