صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

پروانه راد یکی از حامیان فعال مادران عزادار همچنان در سلولهای انفرادی بند ۲۰۹ بسر می برد

30 دی 1388

اخبار روز: پروانه راد یکی از حامیان فعال مادران عزادار همچنان در سلولهای انفرادی بند ۲۰۹ بسر می برد.

به گزارش فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، از وضعیت و شرایط این زندانی اطلاعی در دست نیست.
خانم پروانه راد ۵٣ ساله متاهل و دارای ۲ فرزند و یکی از حامیان فعال مادران عزادار است که بصورت هفتگی در اعتراضات مادران عزادار در پارک لاله شرکت می کرد. خانم راد روز تاسوعا ۵ دی ماه هنگامی که ماشین او دچار مشکل فنی می شود و در انتظار آمدن همسرش برای حل مشکل فنی خودرویش بسر می برد حوالی پل چوبی ناگهان شاهد صحنه های ضرب و شتم دختران و زنان توسط لباس شخصیها می شود. خانم راد نسبت به این عمل غیرانسانی آنها اعتراض می کند که مورد هجوم لباس شخصیها قرار می گیرد و دستگیر می شود.

خانم پروانه راد تا به حال ٣ بار بصورت بسیار کوتاه و کنترل شده و در حضور بازجو با خانواده اش تماس گرفته است ولی هر بار وقتی که خانواده حال او را جویا شده اند به آن ها گفته است اجازه توضیح ندارد. او در حال حاضر در سلولهای انفرادی بند مخوف ۲۰۹ زندان اوین بسر می برد و خانواده اش تا به حال موفق به ملاقات با او نشده اند.

خانواده خانم راد تقریبا بصورت روزانه به دادگاه انقلاب، دادستانی و زندان اوین برای اطلاع یافتن از وضعیت و شرایط و همچنین آزادی او مراجعه می کنند اما تا به حال به آنها جواب مشخصی داده نشده است. ماموران سالن ملاقات بند ۲۰۹ زندان اوین به این خانواده می گویند که نام او در لیست بازداشت شده ها هنوز ثبت نشده است و ما اطلاعی از محل بازداشت او نداریم این در حالی است که در طی ٣ بار تماس کوتاه و کنترل شده به خانواده گفته است که در بند ۲۰۹ بسر می برد.

خانواده خانم راد همچنین هنگامی که به دادگاه انقلاب مراجعه می کنند و خواستار آزادی او می شوند به آنها خانم پروانه راد از زندانیان سیاسی دهه ۱٣۶۰ می باشد. او از سال ۱٣۶۲ تا سال ۱٣۶٣ زندانی بوده است.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان