صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

در زمان خاتمي براي لوازم آرايشي 5 درصد و برای چادر مشكي 64 درصد ماليات اخذ مي‌شد!!!

1 بهمن 1388

فارس: معاون آموزشي موسسه امام خميني (ره) قم گفت: در دولت اصلاحات و زمان خاتمي براي لوازم آرايشي پنج درصد و براي چادر مشكي 64 درصد ماليات اخذ مي‌شد.

سيد ابراهيم حسيني شامگاه ديروز در همايش عفاف و حجاب مديران واحدهاي آموزشي دختر مقطع راهنمايي و متوسطه استان كه در سالن كوثر برگزار شد، اظهار داشت: امروز يكي از معضلات جامعه بحث روابط دختر و پسر است كه دچار بحران شده است.

وي ادامه داد: امروز مشكل بحث حجاب و پوشش نيست بلكه بحث عميق‌تر از اين موارد است و بايد در اين خصوص تدابيري انديشيده شود.

معاون آموزشي موسسه امام خميني (ره) قم اضافه كرد: در آيات و روايات آمده است كه وقتي براي كمك به دين خدا و انقلاب اسلامي پيامبر، اعراب فراخوانده مي‌شوند و آنها دريغ مي‌ورزند، خدا امتي ديگر را خواهد آورد كه از اين انقلاب حمايت كنند و آن امت ايرانيان هستند.

وي عنوان داشت: اين آيات و روايات نشان مي‌دهد كه ما كار بزرگي بر دوش داريم و با توجه به اين مسئوليت دشمن مي‌خواهد بنيان‌هاي فرهنگي و اعتقادي نهضت اسلامي را ويران كند و يكي از مسائل مهم در اين حوزه عفاف است و حجاب يكي از جلوه‌هاي عفاف است.

حسيني اعلام كرد: آموزش و پرورش بنياد كار است و ولي ما در كشور آموزش و پرورش را ساده گرفته‌ايم و مي‌خواهيم همه چيز را در دانشگاه درست كنيم، معلمان مي‌توانند بسيار تاثيرگذار عمل كنند زيرا يك انسان ممكن است با يك صحبت و سخن مسير زندگي‌اش تغيير كند و ما در اين خصوص توجه كافي را نداريم و اگر بتوانيم يك انسان را در مسير صحيح زندگي قرار دهيم ارزش بسيار زيادي دارد و كار بسيار بزرگي را انجام داده‌ايم.

وي توضيح داد: اگر بخواهيم كار اخلاقي و تربيتي انجام دهيم بايد ويژگي‌ها و خصلت‌هايي را داشته باشيم تا سخن ما را بپذيرند، سخني كه مي‌گوييم نبايد از روي تحقير و اهانت باشد، نبايد علني و در ملاعام بيان كنيم، عدم سرزنش، غير مستقيم گفتن و عبرت‌آموز سخن گفتن از جمله موارد مهم است.

معاون آموزشي موسسه امام خميني (ره) قم تصريح كرد: ما بايد براي دانش‌آموزان از زيبايي‌ها و جذابيت‌هاي دين سخن بگوييم تا نوجوان و جوان ما بداند كه دين جذاب است نبايد طوري از دين سخن گفته شود كه گويي دين محروميت و محدوديت است براي نمونه در بحث حجاب بايد علل و فايده حجاب بيان شود و به گونه‌اي نباشد كه محدوديت تلقي شود.

وي اعلام كرد: بايد دقت كنيم كه نبايد جاذبه‌هاي دين از بين برود و آنچه را كه دين نگفته است به طوري سليقه‌اي تحميل نكنيم.

حسيني با اشاره به الگو بودن رفتار معلمان براي دانش‌آموزان گفت: يكي از مواردي كه به آن توجه نمي‌شود اين است كه مردم بيش از اينكه به سخن ما گوش كنند به عمل ما توجه مي‌كنند، بنابراين مسئولان به ويژه معلمان مدارس بايد توجه داشته باشند كه سخن و عمل آنها يكي باشد زيرا آنها به نوعي الگوي دانش‌آموزان هستند.

وي خاطرنشان كرد: شما معلمان مي‌توانيد بهترين الگوي رفتاري باشيد و پوشش، نگاه، كلام و رفتار شما مي‌تواند به عنوان الگو قرار گيرد.

معاون آموزشي موسسه امام خميني (ره) قم با اشاره به عوامل بدحجابي و بي‌حجابي در جامعه بيان داشت: تعليم و تربيت غلط، عدم توجه به تربيت فرزندان در سنين پايين و تبديل رفتارهاي غلط به عادت و از بين رفتن حيا در جامعه از جمله مهم‌ترين علل بروز بدحجاب
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان