صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

جمع‌آوري892 كودك كار و خيابان در 8 ماهه امسال

2 بهمن 1388

ایسنا: طبق اظهارات مديركل بهزيستي استان تهران در هشت ماهه ابتداي امسال 892 كودك كار و خيابان به مراكز بهزيستي ارجاع شده‌اند كه بنابر دلايلي همچون طرد از خانه، طلاق و اعتياد والدين، فوت يك يا هر دو والد، بيكاري والدين، غيبت يك يا هر دو والدين، مشكلات اقتصادي خانوار، كودك آزاري جسمي و جنسي، فرار از منزل و ساير مشكلات خانوادگي در خيابان زندگي و كار مي‌كردند.

ظاهر رستمي در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعي» ايسنا، با اشاره به جزييات اين آمار افزود: 14 درصد از مجموع اين كودكان از خانه طرد شده و 11 درصد از والدين آن‌ها معتاد بودند.

به گفته وي، در عين حال مشكلاتي نظير طلاق والدين با يك درصد و فوت والدين با هفت درصد در بين اين كودكان ديده مي‌شود.

مديركل بهزيستي استان تهران ادامه داد: همچنين بيكاري والدين با يك درصد، غيبت يك يا هر دو والد با 12 درصد و ساير مشكلات خانوادگي با 33 درصد نيز در ميان آمارهاي استخراج شده، است.

رستمي در مورد آزارهاي وارده بر اين كودكان كه از ديگر دلايل حضور آن‌ها در خيابان به شمار مي‌رود، نيز گفت: 9 درصد از كودكان ياد شده مورد آزارهاي جسمي و چهار درصد مورد آزارهاي جنسي قرار گرفته‌اند.

به گفته وي، اين در حاليست كه 76 درصد از مجموع 892 كودك كار و خياباني كه توسط نيروي انتظامي و شهرداري و غيره به مراكز بهزيستي ارجاع شده‌ بودند، از منزل فرار كرده بودند. همچنين 13 درصد كودكان نيز در خيايابان زندگي مي‌كردند.

مديركل بهزيستي استان تهران با بيان اين كه حدود 600 نفر از مجموع 892 كودك كار و خيابان ذكر شده از اتباع بيگانه بودند، گفت: تقريبا تمام اين كودكان افغان و درصد اندكي از آن‌ها پاكستاني و هندي بودند.

رستمي ضمن يادآوري مسووليت بهزيستي در ساماندهي كودكان كار و خيابان تصريح كرد: بر حسب تكليف، آن دسته از كودكاني كه از ساير شهرستان‌ها و استان‌ها به تهران آمده بودند را به شهر متبوع خود ارجاع داديم. اين در حاليست كه كودكان بدسرپرست و بي‌سرپرست ساكن تهران نيز در مراكز بهزيستي پذيرش شده‌اند.

وي افزود: از مجموع تعداد ياد شده، حدود 61 نفر از كودكان بد و بي‌سرپرست را به صورت دائم در مراكز خود پذيرش كرده‌ايم.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان