صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      بخش های پیشین سایت....     مهمان مدرسه....  
 

سفره سبز جمعی از زنان تبریز برای آزادی زندانیان / لیلا صحت

4 بهمن 1388

.بلاگ یاری یول: می توانند اجبارت کنند به سکوت ، به اینکه فریادت را فریاد نزنی اما چشمانت هرگز فرمانبری نمی شناسند بی واسطه اند بین تو ودیگران و خودت . سکوت لبهایت ، چشمانت را به بی نهایت لحظه هایی می سپارند که در لحظه لحظه اش نفس کشیدی و با هر دم و بازدمش هزاران خاطره را در یک ” آن ” از بینهایت جاری را به بند کشیدی که مبادا فراموشت شود یاد یارانی که ثبت این خاطرها را به امانت ،به چشمانت سپردند .

چشمانت را به بی نهایت دیدن حجم انبوه تجربه تاریخی مان عادت می دهیم که ببینند و ببینند و بخاطر بسپارند که خس و خاشاک هم باشیم ما نسل تاریخ شفاهی این هزاران خاطره ایم در کوچه پس کوچه های خیابان های شهرمان که همچنان جاری مانده ایم.

مهمان سفره سبزی بودم که فردای سرزمینشان را به امید گشایش سبزی و زندگی به آجیل های مشکل گشای سفره شان گره زده بودند .به یاد زندانیان دربندش ام یجیب خواندند و به یزیدیان و ظالمان تفرین ابدی نثار کردندو… گوشه دنجی برای عقده گشایی بی بهانه، هرچند بهانه برای گریستن بسیار بود .

*******

ظالم نشد و نتوانستی نحوست بت وجودت را با تقدیس باور های بی ادعای دیرینه مردمان این سرزمین تطهیر کنی…
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    5 شهریور: سالگرد اعلان عمومی کمپین یک میلیون امضاء    8 مارس : روز جهانی زن    22 خرداد : روز همبستگی زنان ایران    ائتلاف علیه لایحه حمایت از خانواده    دانشگاه و زنان    دردسر جنسیت    زنان زندانی    مهمان مدرسه    همگرایی جنبش زنان در انتخابات    چالش ما(ه)    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان