صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

حاکم شرع حق بخشش مهریه زن را ندارد

4 بهمن 1388

ایلنا: مرد موظف است هر زمان که زن مهریه را طلب کرد، آن را پرداخت کند و این طور نیست که حاکم شرع بتواند مهریه را ببخشد/مهریه در عقد نکاح امری لازم و ضروری است و مقدار آن نیز فقط بر اساس توافق طرفین انجام می‌شود.

عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم می‌گوید که قاضی شرع حق بخشش مهریه زن را ندارد زیرا میزان مهریه با پیشنهاد زوج و پذیرش زوجه تعیین می‌شود و هیچ ربطی به حاکم شرع ندارد، اگر مرد توان پرداخت مهریه زن را نداشته باشد، مهریه دینی است بر گردن مرد که باید به او فرصت داده شود تا مهریه را پرداخت کند.

محسن موسوی تبریزی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در رابطه با پیشنهاد مجلس در رابطه با تقسیم مهریه به دو بخش متعارف و نامتعارف گفت: مهریه در عقد نکاح امری لازم و ضروری است و مقدار آن نیز فقط بر اساس توافق طرفین با محوریت موافقت زوجه انجام می‌شود.

عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم گفت: مرد موظف است هر زمان که زن مهریه را طلب کرد، آن را پرداخت کند و این طور نیست که حاکم شرع بتواند مهریه را ببخشد زیرا اصلا میزان مهریه یا بخشش آن به او ربطی ندارد.

موسوی تبریزی تاکید کرد: مدیون اگر قدرت ادای دین خود را نداشته باشد، بر اساس اسلام باید به او فرصت داده شود که دین خود را ادا کند یعنی اگر بر قاضی ثابت شود که مرد توان پرداخت را ندارد، نمی‌تواند مهریه را به مرد ببخشد، بلکه باید به او مهلت بدهد تا بتواند حق زن را بپردازد.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان