صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

مشکلات جنسی، عامل مهم اعتیاد به مواد مخدر

4 بهمن 1388

جهان نیوز: در حالی که تلقی رایج افراد این است که دوست ناباب علت اصلی اعتیاد به مواد مخدر است ،اما کارشناسان معتقدند یکی از مهمترین عوامل ترغیب افراد به سمت مصرف مواد مخدر ، مشکلات جنسی است.

برخی کارشناسان معتقدند که بیش از 70 درصد افراد به دلیل مشکلات جنسی به اعتیاد روی می آورند اما برخی دیگر این آمار را غیر واقعی می دانند. با این حال اجماع کافی در میان کارشناسان وجود دارد که عدم ارضای نیاز جنسی عامل حداقل یک سوم اعتیاد به مواد مخدر است.

مدتی پیش در یکی از مقالات کنگره چهارم خانواده و مسائل جنسی 30 درصد اعتیاد ها ناشی از عدم ارضا نیاز جنسی دانسته شد که از سوی داوران هم مورد تائید قرار گرفت.

دکتر سیدکاظم فروتن رئیس کلنیک سلامت خانواده در همین رابطه معتقد است که علت اعتیاد فقط دوست بد نیست و این یک واقعیت اثبات شده است که اعتیاد در بسیاری از موارد ریشه در مسائل جنسی دارد. به گفته وی عدم توجه به مسائل جنسی جامعه را از درون متلاشی می کند.

در همین رابطه نسبت امار طلاق با روابط جنسی نیز قابل توجه است. مطابق امار نهادهای رسمی بیش از 50 درصد طلاقها در کشور ناشی از مشکلات جنسی است. لازم به ذکر است مطابق امارها نیمی از افراد پس از اعتیاد دارای روابط نامشروع جنسی هستند.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان