صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

اعتراض فریده غیرت به حکم هفت سال زندان بهمن احمدی امویی، روزنامه نگار دربند

4 بهمن 1388

کانون زنان ایرانی -چند روز قبل حکم زندان یک روزنامه نگا ر اعلام شد . حکم هفت سال و چهار ماه زندان تعزیری و سی چهار ضربه شلاق برای بهمن احمدی اموئی روزنامه نگار و تحلیل گر اقتصادی . یکی از احکام سنگینی که این روزها برای روزنامه نگاران صادر شده است و بسیاری را شوکه کرده است . بر خلاف برخی از سیاستمدران که این روزها با ابلاغ حکم شان با قرار وثیقه آزاد می شوند هشت ماه است که بهمن احمدی اموئی در زندان اوین به سر می برد و هرگز با آزادی اش با قرار وثیقه موافقت نشده است . این روزنامه نگار حالا در انتظار حکم دادگاه تجدید نظر است. در این باره فریده غیرت، وکیل او اخرین وضعیت پرونده این روزنامه نگار دربند را شرح می دهد :

آخرین خبر درباره پرونده موکل تان آقای بهمن احمدی اموئی چیست ؟

آخرین خبر این است که در موعد قانونی بعد از ابلاغ حکم به من و موکلم که 20 روز بود من لایحه تجدید نظر خواهی را تهیه و به تاریخ سوم بهمن تقدیم دادگاه کردم و این لایحه به ثبت هم رسید که انشالله در دادگاه تجدید نظر مورد بررسی قرار خواد گرفت .

محور اصلی لایحه تجدید نظر شما چه بود ؟

دفاع از اتهاماتی که به موکل من وارد شده است .این دفاعیات را من در مرحله بدوی به شکلی مطرح کردم و برای دادگاه تجدید نظر هم توجه مجدد مقامات قضایی را به این دفاعیات معطوف کرده ام. در این لایحه تاکید کردیم که به دفاعیاتی که در دادگاه بدوی مطرح کرده ایم توجه بیشتری شود و موارد تببین رد موارد اتهامی مورد نظر قرر گیرد .

شما در لایحه دفاعیه تان در دادگاه بدوی خواستار صدور حکم برائت برای بهمن احمدی روزنامه نگار دربند شده بودید ، آیا این درخواست را در لایحه تجدید نظر نیز مطرح کرده اید ؟

دقیقا – این درخواست را دوباره در لایحه تجدید نظر خواهی مطرح کرده ام چرا که معتقدم که اتهاماتی که به موکلم وارد شده متوجه اش نیست به همین دلیل در هر دو مرحله بدوی و تجدید نظر تقاضای خود را تکرار کرده ام که همان صدور حکم برائت برای موکلم است .

یکی از اتهامات بهمن ، اخلال در نظم عمومی بوده ،آیا شما به صلاحیت دادگاه انقلاب درباره رسیدگی به این اتهام اعتراض کرده اید ؟

خیر برای اینکه قاضی مربوطه صلاحیت رسیدگی به این مورد را داشته است .

آیا دادگاه همچنان از پذیرفتن قرار وثیقه برای آزادی موکل تان خودداری می کند .چون همانگونه که شاهد بوده اید برخی از فعالان سیاسی با وجود صدور حکم شان با قرار وثیقه این روزها از زندان ازاد شده اند ؟

بله هم وقتی لایحه تجدید نظر را به دادگاه بردم که دستور ثبت آن را بدهند باز درباره امکان قرار وثیقه و آزاد شدن موکلم تا هنگام بررسی مجدد پرونده اش در دادگاه تجدید نظر با قاضی پرونده صحبت کردم اما این مورد باز هم مثل دفعات گذشته پذیرفته نشد گفتند امکان ازادی ایشان با قرار وثیقه فعلا میسر نیست .

آیا خود داری دادگاه از آزادی موکل تان با قرار وثیقه قانونی است ؟

این مورد کاملا در اختیار قاضی پرونده است .

اقدام بعدی شما تا قبل از صدور رای تجدید نظر چه خواهد بود ؟

ما ابتدا باید منتظر این بمانیم که شعبه تجدید نظر خواهی پرونده موکلم مشخص شو د. تا بعد از آن نیز بتوانم به شعبه مورد نظر مراجعه کرده و اگر لازم باشد موارد دفاعیه ام را بیشتر شرح و توضیح دهم .

آیا به صدور رای برائت یا تخفیف مجازات موکل تان امیدی دارید ؟
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان