صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

زنان نيمي از كابينه جديد بوليوي را تشكيل مي‌دهند

5 بهمن 1388

وزير كابينه جديد بوليوي كه براي اولين بار نيمي از آنها زن هستند درحضور رييس‌جمهور اين كشور سوگند ياد كردند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اوو موراس، رييس‌جمهور بوليوي طي سخناني در مراسم اداي سوگند وزراي كابينه در كاخ رياست جمهوري"كوئمادو" گفت: ‌روياي بزرگ من محقق شده است، نيمي از كابينه را زنان تشكيل مي‌دهند و نيم ديگر را مردان.

براساس گزارش خبرگزاري فرانسه،‌ موراس 50 ساله پس مراسم تحليف، دومين دوره‌ي پنج ساله‌ي رياست جمهوري‌اش را آغاز كرد.

اعضاي زن كابينه مورالس شامل كارمن تروجيلو، وزير كار، نيلدا كوپا، وزير دادگستري،‌ ناردي موكسو، وزير شفاف سازي و مبارزه با فساد و زولما يوگار، وزير فرهنگ هستند.

اختصاص نيمي از كابينه بوليوي به زنان در شرايطي است كه تنها سابقه‌ي اين امر در آمريكاي جنوبي مربوط به دولت ميشله باچلت، رييس‌جمهور در حال كناره گيري شيلي است كه پس از حضور در دولت در سال 2006 كابينه‌ي 26 عضوي خود را به طور مساوي بين زنان و مردان تقسيم كرد.

مورالس از زمان به قدرت رسيدن در ژانويه سال 2006 به عنوان اولين رييس جمهور بومي در بوليوي، دائما كنترل خود بر كشور را بيشتر كرده است.

وي همانند هوگو چاوز، رييس‌جمهور ونزوئلا مواضع ضد آمريكايي دارد و سفير آمريكا و مقام‌هاي آمريكايي مبارزه با قاچاق مواد مخدر در بوليوي را از اين كشور اخراج كرده است.

مورالس هم‌چنين در كابينه‌ي جديد خود ديويد چوكوئهوانكا، وزير امور خارجه و لوئيز آلبرتو آركه وزير دارايي را ابقا كرده است.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان