صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

تماس تلفنی لی لی فرهادپور روزنامه نگار دربند با خانواده اش

11 بهمن 1388

کانون زنان ایرانی -لی لی فرهادپور نویسنده،روزنامه نگار و فعال زنان که اول بهمن ماه از سوی ماموران امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شده یود،عصر روز یکشنبه 12 بهمن با خانواده اش تماس گرفت.

این اولین تماس فرهادپور پس از بازداشت بود،فرهادپور در این تماس کوتاه تلفنی به خانواده اش خبر داده است که وضعیت جسمانی مناسبی دارد،با این حال در چند روز گذشته به دلیل عارضه قلبی که از پیش داست به بهداری زندان اوین منتقل شده است.همچنین فرهادپور به نقل از مسئولان زندان خبر داده است که پرونده اش روز شنبه 11 بهمن به شعبه 28 دادگاه انقلاب ارسال شده است،.

با این حال پیگیری های وکیل او«زهرا ارزنی»در چند روز گذشته نتیجه ای نداشته است و مسئولان دادگاه انقلاب اعلام کرده اند که هیچ پرونده ای از او به این دادگاه نیامده است.ليلی فرهادپور، مادر بهرنگ تنکابنی، سردبير نشريه "فرهنگ و آهنگ" است که روز ۱۵ دی در محل دفتر اين نشريه بازداشت شده و هنوز در بازداشت به سر می برد.فرهادپور به خانواده اش گفته است که در زندان یک بار موفق به ملاقات با پسرش شده است،اما از دلیل فراهم شدن این دیدار توضیحی نداده است.

پيشتر ليلی فرهادپور که برای پيگيری بازداشت پسرش به دادگاه انقلاب رفته بود دچار مشکل قلبی شد و به همين دليل به بيمارستان منتقل شد ه بود ،او روزهای 29 و 30 دی ماه در اورژانس مرکز قلب تهران بستری بود و درست فردای روزی که از بیمارستان به خانه آمد،از سوی ماموران وزارت اطلاعات در منزلش بازداشت شد.

او در دو هفته ای که از زمان بازداشت پسرش بهرنگ تنکابنی می گذشت بارها به مراجعه قضایی مراجعه کرده بود و نتوانسته بود خبری از محل نگهداری او به دست بیاورد.با وجود گذشت نزدیک به یک ماه از بازداشت بهرنگ تنکابنی او تنها یک بار و درست چند ساعت پیش از بازداشت مادرش با خانواده اش تماس گرفته است و همچنان هیچ پرونده ای از وی به مراجع قضایی ارسال نشده است.بهرنگ تنکابنی روز 15 دی ماه در دفتر مجله فرهنگ و آهنگ به همراه کیوان فرزین منتقد و روزنامه نگار بازداشت شده است و هر دو همچنان در شرایط نامعلومی به سر می برند.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان