صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

نامه سرگشاده مادران صلح براي رياست محترم قوه‌ي قضائيه در مورد زهره تنکابنی، مهین فهیمی و لیلی فرهادپور

12 بهمن 1388

سایت مادران صلح: مادران صلح طی اطلاعیه ای به قوه قضائیه خواستار آزادی زهره تنکابنی، مهین فهیمی و لیلی فرهادپور سه تن از اعضای مادران صلح شدند. متن نامه را در زیر می خوانید:

به نام خدا

رياست محترم قوه‌ي قضائيه

حجت الاسلام صادق لاريجاني

با سلام

جمعي از مادران صلح، خانم‌ها زهره تنکابني، مهين فهيمي و ليلي فرهادپور به همراه فرزندانشان دستگير شده‌اند. اين بازداشت شدگان به سبب شرايط سني‌شان سخت بيمارند و نياز به مراقبت ويژه دارند، خانم زهره تنکابني از بيماري قلبي و ليلي فرهادپور از بيماري ديابت پيشرفته و مهين فهيمي از بيماري درد مفاصل رنج مي‌برند. آنها مانند ساير مادران ايراني در روزگار ميانسالي اندوخته‌اي جز انواع بيماري‌ها ندارند.

مادران صلح عليرغم جسم دردمند و آسيب‌ديده از حوادث روزگار، قلب‌هايي بزرگ و مهربان دارند، آنها به ميهن و مردمشان عشق مي‌ورزند و در روزگاري که کشور ما در معرض تهديد جنگ قرار گرفت، گردآمدند تا منادي صلح و مدارا و دوري از خشونت و قهر باشند و با تبليغ فرهنگ صلح و مدارا، راه گفتگو را در جامعه بگشايند.

آنها با تکيه به فرهنگ غني ايراني و اصالت دادن به اخلاق در جامعه و سياست و با رويکرد عدم خشونت، براي تأمين حقوق اساسي مردم و بويژه حق اساسي آنها براي برخورداري از صلح و امنيت، پاي در اين راه گذاشته‌اند.

امروز اگر مادران صلح و فرزندان‌شان، به جرم تلاش براي صلح و آزادي در بازداشت بمانند، فردا عدالت‌خواهان و وجدان‌هاي بيدار، در کارنامه‌ي مقامات حکومت خواهند نوشت که صاحبان قدرت در جمهوري اسلامي که همه جا سخن از اقتدار به ميان مي‌آورند ، از چند مادر ميانسال که براي صلح و مدارا کوشش مي‌کردند، واهمه کرده و آنها را زنداني نموده‌اند .

ما از شما مي‌خواهيم که مادران صلح و فرزندان‌شان را هر چه زودتر آزاد كنيد

مادران صلح - ايران

6-11-88
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان