صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

امیدبه زندگی زنان ایرانی، ۵ سال بیشتر از مردان

14 بهمن 1388

ایلنا: حوادث ترافیکی، بلایا، بیماری‌های قلبی، اختلالات روانی، اعتیاد، سقوط، کمردرد، آرتروز، کمبود آهن، اختلالات دوقطبی، بیماری‌های ریه، سوختگی و تولد زودهنگام به‌ترتیب بار بیماریها را در کشور دارد.

مدیر گروه فناوری مرکز توسعه شبکه وزارت بهداشت امید به زندگی در بدو تولد برای مردان ایرانی را ۷۰ سال و برای زنان ۷۵ سال عنوان کرد و گفت: در بازنگری جدید ما جمعیت تحت پوشش روستا برای احداث خانه بهداشت از ۷۰۰به ۵۰۰ نفر رسیده که البته هنوز تصویب نهایی نشده است و منتظر تائید معاونت راهبردی ریاست جمهوری از نظر تامین نیرو هستیم.

اردشیر خسروی در نشست پزشک خانواده، بهبود شاخص های سلامت، وضعیت بیمارستانها، توزیع نیروی انسانی متخصص در بیان شاخص‌های سلامت در سال‌های اخیر افزود: در حال حاضر حدود ۱۷ هزار و ۱۹۶ خانه بهداشت فعال از ۱۸ هزار و ۲۲۶ خانه بهداشت در کل کشور داریم که هر خانه بهداشت یک تا دو بهورز زن و مرد را داراست و قادر است بین هزار تا ۱۵۰۰ نفر را پوشش دهد.

خسروی در زمینه شاخص‌های بهداشتی نیز گفت: آمار مرگ و میر کودکان زیر یک سال در سال ۵۶، ۹۷ در هزار تولد بوده است در حالی که امروز ۶/۲۲ در هزار است. همچنین مرگ کودکان زیر پنج سال نیز که ۱۴۶ درهزار بوده هم‌اکنون ۲۸ مرگ در هزار تولد زنده است.

وی همچنین امید به زندگی در بدو تولد برای مردان را ۷۰ سال و برای زنان ۷۵ سال عنوان کرد و گفت: دسترسی به آب آشامیدنی سالم در کشور به ۲/۸۹ درصد رسیده است.

خسروی در بیان بار شاخص‌های بیماری‌ها و مرگ‌ومیر گفت: حوادث ترافیکی اولین بار بیماری را در کشور به خود اختصاص می‌دهد و پس از آن به ترتیب بلایا و حوادث، بیماری‌های قلبی، اختلالات روانی و افسردگی، اعتیاد، سقوط، گرفتگی عروق مغزی، کمردرد، آرتروز، کمبود آهن، اختلالات دوقطبی، بیماری‌های ریه، سوختگی و تولد زودهنگام است.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان