صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

فاطمه آجرلو: در رابطه با برخي از مسائل مانند ازدواج موقت و ازدواج مجدد نبايد صورت‌مسئله را پاك كرد

16 بهمن 1388

ایلنا: عضو فراكسيون زنان مجلس شوراي اسلامي گفت: در رابطه با برخي از مسائل مربوط به حوزه زنان مانند ازدواج موقت و ازدواج مجدد نبايد صورت‌مسئله را پاك كرد و لايحه حمايت از خانواده قرار است راه‌حل‌هاي مناسب با شرايط جامعه براي مسايل اجتماعي پيدا كند و قانون بايد پاسخگو باشد.

فاطمه آجرلو در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا، گفت: در آخرين جلسه فراكسيون زنان، وضعيت زنان در بودجه سال 89 بررسي شد.

او تصريح كرد: بودجه مربوط به زنان نسبت به سال‌هاي گذشته رشد چنداني نداشته است و رضايت‌بخش نيست.
عضو فراكسيون زنان مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: در اين جلسه همچنين وضعيت به‌كارگيري زنان در سمت‌هاي مديريتي مورد بررسي قرار گرفت و اين فراكسيون به اين نتيجه رسيد كه وضعيت به‌كارگيري زنان در سمت‌هاي مديريتي چندان مطلوب نيست، به‌طوري كه در حوزه‌هاي مديركلي استان‌ها زنان حضور ندارند و هيچ رديفي براي آنها در نظر گرفته نشده است. بنابراين فراكسيون زنان پيشنهادي تنظيم كرد تا اين موضوع در كميسيون فرهنگي لحاظ شود.

آجرلو همچنين از پيشنهادات جديدي ازسوي فراكسيون زنان در رابطه با لايحه حمايت از خانواده خبر داد و گفت:در آخرين جلسه فراكسيون زنان پيشنهاداتي در رابطه با اين لايحه ارائه شد، هر چند كه بر روي لايحه حمايت از خانواده كار كارشناسي سنگيني صورت گرفته است و اين لايحه در كميسيون حقوقي و قضايي چكش‌كاري شده است.

او ادامه داد: كارشناسان نظرات كارشناسي مفيدي در رابطه با لايحه حمايت از خانواده ارائه كرده‌اند و اميدوارم اين لايحه بدون تغيير فاحشي در صحن علني مجلس تصويب شود.

آجرلو ادامه داد: اهميت لايحه حمايت از خانواده از آن جهت است كه براي اولين بار نگاه حقوقي و تخصصي نسبت به حوزه زنان و خانواده صورت گرفته و آفت‌هاي آن شناسايي شده است.

عضو فراكسيون زنان مجلس گفت: در رابطه با برخي از مسائل مربوط به حوزه زنان مانند ازدواج موقت و ازدواج مجدد مردان نبايد صورت مسئله را پاك كرد و لايحه حمايت از خانواده قرار است راه‌حل‌هاي مناسب با شرايط جامعه را براي اين مسائل داشته باشد، چراكه قانون بايد پاسخگو باشد.

آجرلو تصريح كرد: نمايندگان مجلس بايد آسيب‌هاي واقعي جامعه را در نظر بگيرند و بر اساس مشكلات و آسيب‌هاي موجود قانوني را وضع كنند كه پاسخگوي نياز جامعه، نه فقط در يك قالب زماني خاص بلكه در همه زمان‌ها و مكان‌ها باشد.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان