صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

نسرین ستوده، وکیل دادگستری، در کلانتری نارمک مورد بازجویی قرار گرفت!

27 بهمن 1388

مدرسه فمینیستی: نسرین ستوده، وکیل و فعال حقوق زنان امروز، 27 بهمن ماه، در کلانتری نارمک مورد بازجویی قرار گرفت.

نسرین ستوده در مورد چگونگی احضار به کلانتری گفت: «حدودا ده روزپیش طی مصاحبه درباره موکل ام آقای آرش رحمانی پور، دو اس. ام. اس. برایم ارسال شد که در آن نوشته شده بود که: علیرغم هشدارهای مقامات در ارتباط با عدم تماس با رسانه های بیگانه به دلیل تماس شما با این رسانه ها موبایل تان به مدت دوماه قطع خواهد شد، برای وصل مجدد پس از سپری شدن این دوره به شرکت مخابرات مراجعه کنید.»

نسرین ستوده سپس ادامه داد:«پس از آن دو بار به منزل پدرو مادر پیر و مریض احوالم مراجعه کرده بودند و دعوتنامه ای که فاقد دستور قضایی بوده را به مادرم تحویل دادند. پس از آن چون موبایل به نام خواهرم بود با ایشان تماس گرفته و اورا به کلانتری محل احضار کردند. امروز، 27 بهمن ماه خواهرم به کلانتری نارمک مراجعه کرد، اما در آنجا از وی درخواست مدارک هویتی معتبر از قبیل شناسنامه و کارت ملی برای ضمانت کردند. من به محض اطلاع از این ماجرا برای رفع فشار از خانواده به کلانتری مربوطه مراجع کردم و درخواست ارائه حکم قضایی کردم که به من نشان داده نشد. معهذا در آنجااعلام کردم که اینجانب از خط تلفن مربوطه استفاده می کنم و خواهرم هیچگاه از این خط استفاده نمی کند. پس از آن ماموران، مرا مورد بازجویی قرار دادند و سوالاتی از اینحانب پرسیدند از جمله اینکه دراغتشاشات اخیر آیا از نزدیکان من کسی دستگیر شده؟ و یا اینکه تاکنون به چه کشورهایی سفر کرده ام که طبیعتا طبق قانون از پاسخ به آنها خودداری کردم و اعتراض خود را به نحوه احضارم و اذیت و آزار خانواده ام اعلام کردم.»

نسرین ستوده در انتها افزود: «سپس گفتند که تعهد بدهید که به محض تماس و احضار از سوی نیروی انتظامی فورا به کلانتری مراجعه کنید که من هم این تعهد را ندادم چون توجیه قانونی نداشت و اعلام کردم که در صورت ارسال دستور قضایی، در مرجع مربوطه حاضر خواهم شد.»
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان