صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

فاطمه آلیا: احزاب و رقباي سياسي هرجا كم مي‌آوردند شايعه ازدواج موقت را پخش مي‌كنند

1 اسفند 1388

فاطمه آليا با حضور در ايسنا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران، در اين باره تصريح كرد: در نگاه اسلام، اصل بر تك همسري است كه شكي در آن نيست. اسلام به لحاظ اين كه آخرين دين و تنها دين جامع است بن‌بست نداشته و حتي براي مشكلات احتمالي هم راه‌حل ارايه كرده است، بنابراين در اسلام و قرآن راه‌حل‌هايي براي مواقع خاص، اضطراري و استثنايي ارايه شده كه تنها بايد آن‌ها را استثنا ناميد. بنابراين علاوه بر اين كه قاعده نيست و عموميت ندارد، هميشگي نبوده و تنها براي شرايط خاص است.

نماينده مردم تهران در خانه ملت ادامه داد: ازدواج موقت و مجدد موضوع جديدي نيست. در طول اعصار گذشته هم مخالفان اسلام در راستاي پروژه اسلام‌زدايي سعي كرده‌اند كه خيلي از احكام اسلام را تحقير كنند. بعضي از مسلمانان هم كه نتوانستند استدلال قوي بياورند منفعل برخورد كرده و نه تنها معارضان و مخالفان را قانع نكردند بلكه خودشان هم تحت تاثير قرار گرفتند. اين يك واقعيت تاريخي است.

عضو فراكسيون زنان مجلس گفت: حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبري هم بر آنچه در قرآن و اسلام آمده يعني تك همسري به كرات تاكيد كرده‌اند، مگر مخالفان اسلام كه با حس ضربه زدن و كينه‌جويي ازدواج‌هاي ائمه و پيامبران(ع) ما را زير سوال مي‌برند، اگرچه ازدواج‌هاي ائمه و پيامبران(ع) فلسفه ديگري دارد. شرايط آن زمان به اين گونه بود كه ايجاد ارتباطات بر اساس خويشاوندي و ازدواج صورت مي‌گرفت بنابراين طرح اين موضوعات ديگر نخ‌نما شده است.

آليا اظهار كرد: با قاطعيت مي‌توان گفت، متاسفانه لايحه جامع حمايت از خانواده هم مانند برخي طرح‌ها و لوايح با بيرحمي سياسي مواجه شده است. البته اين مشكل فرهنگي جامعه ما به دليل نداشتن حزب است. جامعه ما يك جامعه حزبي نيست كه رقابت‌ احزاب در مسير سالم قرار گيرد و در مسايل اساسي با يكديگر رقابت كنند. به همين دليل همه نيازهاي ناشي از خلاء احزاب يا در مجلس پياده مي‌شود يا سر اين طرح‌ها و لوايح تلافي مي‌شود.

عضو كميسيون امنيت ملي در ادامه خاطرنشان كرد: لايحه جامع حمايت از خانواده شش فصل و 52 ماده دارد كه بيشتر فصول آن بر حفظ كرامت زن و تحكيم بنيان خانواده تاكيد دارد و تنها يك فصل مربوط به ازدواج‌ مجدد و موقت است. بنابراين لايحه حمايت از خانواده مورد برخورد سياسي قرار گرفته است.

وي عنوان كرد: هر جا احزاب و رقباي سياسي كم مي‌آوردند شايعه ازدواج موقت و مجدد را در جامعه پخش كرده و دغدغه‌اي براي خانم‌ها ايجاد مي‌كنند. در حالي كه واقعيت اين نيست، آن‌ها كاري كرده‌اند كه زن اول نگران ازدواج مجدد همسرش باشد در حالي كه بايد آن سوي قضيه را هم مورد توجه قرار دهيم. اگر بحث، تحكيم بنيان خانواده است زني كه زن دوم هم مي‌شود خانواده محكمي ندارد، زن دوم به خيال اين كه يك زندگي دائمي و محكم داشته باشد تن به اين ازدواج مي‌دهد، همه خانم‌ها دنبال زندگي آرام، دائمي و هميشگي هستند.

به گفته عضو فراكسيون زنان، اگرچه لايحه حمايت از خانواده درست مانند اصل اسلام براي استثنائات راه‌حل‌هايي پيش‌بيني كرده، اما حكم و قانون نكرده كه مردان ازدواج مجدد داشته باشند. هر كسي كه اين اتهام را به لايحه و مجلس زده بايد پاسخگو باشد. در حال حاضر نمي‌توانيم زماني مشكلي براي خانواده‌ها پيش مي‌آيد بگوييم براي ح
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان