صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

تماس تلفنی نعیمه دوستدار با خانواده اش از زندان اوین / بی خبری از ژینوس سبحانی

3 اسفند 1388

تا آزادی روزنامه نگاران زندانی - نعیمه دوستدارشاعر، نويسنده و روزنامه نگار که روز 17 بهمن بازداشت شده بود، برای بار سوم با خانواده اش تماس گرفت.

به گزارش «تا آزادی روزنامه نگاران زندانی» دوستدار در سومين تماس تلفني با خانواده اش اظهار داشت که در زندان اوين نگه داري مي شود. این در حالیست که این روزنامه نگار دربند طی دو تماس تلفنی قبلی اش در روزهاي ۱۸ و ۱۹ بهمن، از محل نگه داری خود خبری نداده بود.

به گفته خانواده دوستدار هنوز اتهام نعيمه مشخص نيست.

لازم به ذکر است که نعمیه دوستدار نویسنده کتاب هاي ايوان خدا( حکايت هايي از زندگي امام رضا(ع))، در انتهاي کوچه پرنده(مجموعه شعر)، خيلي دلم مي خواست( مجموعه داستان)است. دوستدار فعاليت فرهنگي خود را با سروش نوجوان شروع کرد. او پيش از اين به عنوان سردبير و نويسنده با راديو فرهنگ، ماهنامه باران، سرويس فرهنگي و ادبي گروه مجلات همشهري، سرويس فرهنگي روزنامه جام جم و روزنامه تهران امروز همکاري داشته است. در ماه هاي اخير نعيمه دوستدار با سرويس اجتماعي روزنامه جام جم و بخش ويراستاري اين روزنامه همکاري مي کرده و وی سابقه هيچ گونه فعاليت سياسي يا عضويت در حزب هاي سياسي را ندارد.

همچنین بنا به گزارش هرانا، ژینوس سبحان که در 25 دی ماه به همراه همسرش در منزل بازداشت شده اند، با گذشت بیش از یک ماه تا کنون با خانواده اش تماسی نداشته است.

عدم دسترسی به وکیل، عدم شفاف سازی پرونده و بی خبری از وضعیت نامبرده و برخورد های امنیتی صورت گرفته با این فعال حقوق بشر موجب نگرانی خانواده ایشان و همسر در بازداشتش شده است.

لازم به ذکر است خانم ژینوس سبحانی از همکاران مجموعه فعالان حقوق بشر و منشی سابق کانون مدافعان حقوق بشر نیز می باشد که در پی پلمپ دفتر این کانون مدتی در ازداشت بوده است.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان