صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

به دليل حضور نوازنده زن؛ کنسرت همايون شجريان را لغو کردند

4 اسفند 1388

پارلمان‌نيوز: قرار بود کنسرت همايون شجريان روزهای ۶ و ۷ اسفند ماه جاری در تبريز در محل سالن فرهنگی ورزشی تراکتور سازی برگزار شود که اين کنسرت لغو شد.

احمدی مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربايجان شرقی درباره علل مخالفت و لغو کنسرت همايون شجريان در گفتگو با ايسنا، اظهار داشت:‌ حضور نوازندگان زن در گروه موسيقی و ظرفيت بالای سالن که بيش از ۲ هزار نفر بود و ضريب امنيت و مديريت سالن را پايين می‌آورد از جمله دو عاملی بود که موجب لغو اين کنسرت شد.

وی با بيان اينکه در دولت نهم به موسيقی فاخر توجه ويژه شده است گفت: در استان آذربايجان شرقی هم خانه موسيقی وجود دارد و هم هنرستان موسيقی و جشنواره‌های موسيقی متعددی نيز برگزار شده و همه اينها به شرط و شروطی انجام شده‌اند.

اين مسئول مطرح کرد: ما از آن موسيقی حمايت می‌کنيم که فاخر باشد و شان شئون در آن حفظ شده باشد. اين استان از ويژگی خاصی برخوردار است و چون اينجا دارالمومنين است ما نمی‌توانيم مثل بعضی از استان‌های ديگر عمل کنيم.

وی ادامه داد: طرف می‌آيد پولش را می‌گيرد می‌رود بعدا کلی گلايه از مخاطبين و از افراد می‌شنويم.

احمدی در پاسخ به اينکه دو نفر نوازنده زن در گروه همايون شجريان که با رعايت کامل حجاب اسلامی در داخل و خارج از کشور بارها روی صحنه رفته و کنسرت اجرا کرده‌اند، چگونه می‌تواند بازتابی داشته باشد، اظهار داشت: وزير ارشاد اين بخش را به عهده مديران کل گذاشته است و گفته گروه مهم نيست و ما تشخيص می‌دهيم، به هرحال هر استان برای خودش حال و هوايی دارد.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان