صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

بیانیه کمیسیون زنان جبهه مشارکت برای آزادی زنان زندانی سیاسی

5 اسفند 1388

نوروز: شاخه و کمیسیون زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی با صدور بیانیه ای بر آزادی هر چه سریعتر زنان فعال در حوزه های سیاسی و مدنی که در بازداشت به سر می برند، تاکید کرد. متن کامل بیانیه را در زیر می توانید مطالعه کنید:

بسم الله الرحمن الرحیم

زنان باید در مقدرات اساسی مملکت دخالت کنند (امام خمینی)

زنان ایران، سی و یک سال پیش با حضوری تعیین کننده دوشادوش مردان بلکه جلوتر از آنان(به تعبیر امام خمینی) انقلاب را به پیروزی رساندند و و در طول این سه دهه و در برهه های مختلف و حساس، با نقش آفرینی های مؤثر در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی به رشد و توسعه کشور مدد رساندند. این بار اما در روز ۲۲ بهمن سی و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، حضور آرام و متین زنان ارزش آفرین ایرانی در کنار دیگر علاقمندان ارزش های واقعی انقلاب شکوهمند اسلامی و علاقمندان به ایران مستقل و آزاد و آباد، با لبیک به دعوت دلسوزان اصلاح طلب، نمایی دیگر از حماسه ای نو را رقم زد که با کمال تأسف زیبایی های این حضور با زشتی برخوردهای ….. و ناجوانمردانه پیوند خورد.

در این روز بزرگ که نماد وحدت ملی ماست، علاوه بر برخوردهای خشن و فیزیکی با سران اصلاحات که خود دعوت کننده مردم به این جشن ملی بودند، تعداد بسیار زیادی از شهروندان در معرض هجوم و آسیب قرار گرفته و تعداد زیادی بازداشت شدند و با این همه خشونت طلبان افراطی که توسط باند کوچک و منفوری هدایت می شوند، نتوانستند این روز را مصادره کنند کمااین که به حول و قوه الهی و با حضور آگاهانه مردم هرگز موفق به مصادره انقلابی که خون های فراوان برای پیروزی و استقرار نظام ناشی از آن ریخته شده نخواهند شد.

در میان بازداشت شدگان این روز، تعداد زیادی از بانوان ارجمند کشورمان هستند که متاسفانه در کنار سایر بازداشت شدگان بویژه ….روز عاشورا، در شرایطی نامطلوب از حقوق اولیه خود محروم مانده اند و این مسئله جای تأسف فراوان دارد و موجب سرافکندگی شهروندان ایرانی از اقدامات تا این حد غیرقابل قبول و غیر حقوق بشری توسط مسئولین کشورمان در برابر افکار عمومی دنیاست.

شاخه و کمیسیون زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی ضمن تحسین سعه صدر و خویشتنداری خانواده های زندانیان سیاسی اخیر، تأسف شدید خود را از همه اقدامات غیرقانونی پس از انتخابات تا کنون و بویژه بازداشت اعضای مؤثر حزب مشارکت و از جمله معاون سیاسی دبیرکل سرکار خانم آذر منصوری عزیز اعلام می دارد و با ابراز تعجب و حیرت از سخنان آقای محمدجواد لاریجانی که فراموش کرده عالم محضر خداست و وجود معترضین را در زندان های ایران انکار می کند، انتظار دارد همزمان با فرارسیدن ماه ربیع الاول و هفته وحدت، همه زندانیان سیاسی و بویژه زنان اعم از خانه دار، دانشجو، روزنامه نگار، فرهنگی، هنرمند و فعال سیاسی و مدنی و مادران صلح و مادران عزادار که جز اعتراض به رفتارهای غیرقانونی و انتقاد به خط تنش و انحراف، جرم دیگری ندارند، رها شده به آغوش خانواده هایشان بازگردند و امیدواریم در آستانه نوروز باستانی هیچ خانه ای خالی از مادر و یا عزیز دیگری نماند.

شاخه و کمیسیون زنان جبهه مشارکت ایران اسلامی
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان