صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

بيانيه مادران عزادار؛ آيا مادر بودن جرم است؟

5 اسفند 1388

خبرنامه گویا: بيش از ۱۴ روز است که ۷ تن از مادران در زندان اوين بسر می برند و طی اين مدت از هر گونه ملاقاتی محروم بودند و فقط يک يا دوبار با خانواده تماس کوتاه تلفنی داشتند .

دوستانمان در شبانگاه ۱۷ و ۱۹ بهمن با يک حکم کلی که به تاريخ ۱۴ بهمن بود توسط ماموران اطلاعات دستگير و راهی بند ۲۰۹ اوين شدند و تاکنون هيچ جرم مشخصی برايشان تفهيم نشد . راستی چه ميتوانند بگويند ؟ آيا مادر بودن جرم است ؟ در کدام قانونی می توان مادر بودن و پرسيدن از حال و روز فرزندان دربند اين مرز و بوم و درخواست برای معرفی عاملان و آمران قاتلان زندگی را جرم دانست ؟

کسانی که حکم به بند کشيدن مادران را صادر می کنند بيهوده در تلاشند ، هيچ مادری مرگ فرزند خود را فراموش نمی کند و نخواهد بخشيد . چه کوته فکرند آنان که بر اين باورند با توهين ، ضرب و شتم ، تهديد و زندانی کردن و قراردادنمان در بندهای انفرادی و فشار آوردن های پياپی ، فراموش می کنيم که پاک ترين فرزندان اين مرزوبوم به خاطر حق مسلم بشری انتقاد و اعتراض در خيابانها به گلوله بسته می شوند ، از بالای ساختمان ها و پل ها پرت می شوند ، زير خودروهای نيروهای انتظامی له می شوند ، در زندانها مورد تعدی و شکنجه قرار می گيرند و زير شکنجه های بی رحمانه کشته می شوند !

روسا و مسئولان قوه قضائيه !

شما را چه می شود ؟ چرا امر کنندگان به قتل و قاتلان آزادند و هر روز جنازه ای ديگر بر جنازه ها می افزايند و شاکيان نه تنها جواب پرسشهای خود را نمی گيرند بلکه به بند کشيده می شوند ؟ تا کی خشونت طلبان فرصت جولان دهی خواهند داشت ؟ جرم مادران چيست که با ديدن تمام بی رحميها که فقط يک نمونه از آن کافيست تا عرش آسمان را به لرزه در آورد ، هيچگاه از مسير قانون خارج نشده و تمامی مساعی خود را به کار می برند تا از مسير کاملا قانونی و در نهايت بردباری و درايت ولی مصمم و پرصلابت خواستار محاکمه عادلانه قانون شکنان و قاتلان و سلب اختيار از تمامی خشونت طلبان هستند ؟

ما مادران بار ديگر اعلام می کنيم که هيچگاه ظلمهايی که بر فرزندان اين مرزوبوم روا گشت فراموش نمی کنيم و نخواهيم بخشيد و پيگيرانه خواستاريم هيچکس و هيچ نهادی در حصار امنی بجز قانون قرار نگيرد و هيچ انسانی که در چارچوب قوانين زندگی ميکند ، احساس ناامنی نکند .

مادران عزادار ۲/۱۲/۱۳۸۸
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان