صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

تداوم فشار بر صبا واصفی و تشدید تهدیدهای تلفنی از سوی وزارت اطلاعات

6 اسفند 1388

کمیته گزارشگران حقوق بشر – در حالی که کمتر از یک‌‌ماه از اخراج صبا واصفی از دانشگاه شهید بهشتی می‌گذرد، گزارش‌های دریافتی حاکی از تماس‌های تلفنی متداوم نیروهای امنیتی و بازجویان وزارت اطلاعات با وی و تهدید اوست.

تهدید‌ها و فشارهای وارده بر این فعال مدنی، سبب شده تا وی نتواند به منزلش مراجعه کند.

در یکی از این تهدید‌های تلفنی کوهیار گودرزی و شیوا نظرآهاری در حالی از زندان اوین با وی تماس گرفتند که بازجوی وزارت اطلاعات در کنار آنان بود و جملات تهدیدآمیزی را از زبان این دو عضو دربند کمیته گزارشگران حقوق بشر بیان می‌کرد.

همچنین انتشار خبر اخراج صبا واصفی از دانشگاه شهید بهشتی، موجب اعتراض عده‌ای از دانشجویان این دانشگاه شده است که در پی آن، مسئولین دانشگاه از این استاد اخراجی خواستند حتی جهت تحویل‌دادن برگه‌های امتحانی دانشجویان نیز به دانشگاه مراجعه نکند.

صبا واصفی علاوه بر فعالیت حقوق بشر و فعالیت در جنبش زنان، پژوهشگر مركز تحقيقات زبان و ادبيات فارسی دانشگاه تربیت مدرس و فرهنگستان ادبیات فارسی است. وی به مدت چهار ‌سال به تدریس در دانشگاه شهید بهشتی مشغول بود که در 30 دی‌ماه از این دانشگاه اخراج شد.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان