صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

صدور وثیقه برای مریم قنبری / حضور شیوا نظرآهاری در دادگاه انقلاب / آخرین وضعیت کاوه کرمانشاهی و راضیه جعفری

9 اسفند 1388

صدور قرار وثيقه 50 ميليون توماني براي مريم قنبري

کمپین استقلال کانون وکلا - امروز طي تماس تلفني از دادسراي زندان اوين،‌ صدور قرار وثيقه 50 ميليون توماني براي مريم قنبري از سوي شعبه سوم بازپرسي اين دادسرا به خانواده وي ابلاغ شد.

پس از گذشت 20 روزاز بازداشت اين وكيل دادگستري ‌، امروز با صدورقرار وثيقه 50 ميليون توماني ‌، خانواده وي براي انجام مراحل اداري توديع وثيقه به زندان اوين مراجعه كردند.

از اتهامات اين فعال حقوق زنان كه در ساعت 3 بامداد مورخ 19 بهمن ماه به بازداشت 5 تن از ماموران امنيتي در آمد اطلاع دقيقي در دست نيست. به جزقنبري،‌ هشت تن از وكلاي دادگستري از جمله محمد علي دادخواه‌، عبدالفتاح سلطاني ،‌ فروغ ميرزايي و محمد رضا رزاقي نيز پس از وقايع انتخابات خرداد 88 بازداشت شده بودند

حضور شیوا نظرآهاری در شعبه سوم بازپرسی دادگاه انقلاب

کلمه: روز پنج شنبه ششم اسفند ماه چندتن از اعضای دربند کمیته گزارشگران حقوق بشر موفق شدند با خانواده های خود ملاقات کنند.

به گزارش سایت تا آزادی خبرنگاران زندانی ،شیوا نظرآهاری در دیدار با خانواده اش از حضور خود در شعبه ی سوم بازپرسی دادگاه انقلاب خبر داد. شیوا در این دیدار تأکید نمود که گردش کار پرونده وی به پایان رسیده و با توجه به انجام مرحله بازپرسی در هفته گذشته امکان آزادی وی با تبدیل قرار بازداشت موقت به قرار وثیقه یا کفالت وجود دارد. شیوا نظرآهاری برخورد بازپرس پرونده را در این دیدار مناسب گزارش کرده است.

روحیهی مهرداد رحیمی و سعید حائری دو فعال سیاسی – مدنی نیز طی ملاقات با خانواده شان مناسب گزارش شده است. سعید حائری در دیدار با خانواده اش اشاره نمود در پی آزادی زندانیان سیاسی و خلوت شدن نسبی بند ۲۰۹ زندان اوین٬ وی به همراه دیگر هم بندانش همچون طاهری از نهضت آزادی به یک سلولی که امکانات بیشتری همچون تلویزیون دارد، منتقل شده است. این فعال مدنی در این دیدار ابراز داشت با توجه به ارسال پرونده اش به دادگاه، امکان آزادی وی با تبدیل قرار وجود دارد و نسبت به این امر ابراز امیدواری نمود.

مهرداد رحیمی در دیدار با خانواده اش از احتمال اتمام بازجویی ها خبر داد. وی خاطرنشان کرد در روزهای اخیر بازجویی از وی به عمل نیامده و به سلولی با امکانات بیشتر همچون یخچال و تلویزیون منتقل شده و همچنین از حق مطالعه کتاب برخوردار است.

وضعیت روحی و جسمی کوهیار گودرزی دیگر عضو دربند کمیته گزارشگران حقوق بشر، در ملاقات با مادرش مناسب نبوده است. یه گفته مادر این فعال حقوق بشر وی لاغر شده بود و در مورد اتهاماتش، بازهم به محاربه و اقدام علیه امنیت ملی از طریق مصاحبه با رسانه های خارجی اشاره نمود.

درحال حاضر ۶ تن از اعضای کمیته گزارشگران حقوق بشر در زندان اوین به سر می برند. سعید جلالی فر و سعید کلانکی دیگر اعضای دربند کمیته گزارشگران حقوق بشر حدود ۱۰۰ روز است که در زندان اوین به سر می برند.

آخرین خبرها از کاوه کرمانشاهی و راضیه جعفری و...

رهانا: قرار بازداشت حشمت الله طبرزدی فعال سیاسی در بند که روز ۷ دی ماه پس از رویدادهای تاسوعا و عاشورا توسط ۵ تن از ماموران وزارت اطلاعات در منزل شخصی خود بازداشت و به بازداشتگاه امنیتی بند ۲۰۹ منتقل شد بود توسط دادسرای مستقر در زندان اوین به مدت نامعلومی تمدید شد.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان