صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

وزير آموزش‌و‌پرورش: جنسيت دليلي بر بهتر بودن انسان‌ها نيست

10 اسفند 1388

ايلنا: وزير آموزش و پرورش گفت:خدايي كه انسان را خلق كرده است از همه بهتر مي‌داند كه انسان چگونه بايد لباس‌ بپوشد، حرف بزند، حركت كند و آداب و معاشرت داشته باشد و هر نسخه‌اي كه خدا براي انسان پيچيده است براي او خوب است و حجاب نيز مشمول همين موضوع مي‌شود.

به گزارش خبرنگار ايلنا، حميدرضا حاجي‌بابايي در همايش رونمايي پوشش كاركنان زن با استفاده از طرح‌هاي سنتي و صنايع دستي گفت: خداوند هر كاري كه انجام مي‌دهد بر اساس عدالت است و خدا به هيچ‌كس ظلم نمي‌كند يعني هر آنچه كه خلق كرده به‌جا خلق كرده و هر چيزي را سر جاي خود قرار داده و اين عين عدالت است.

وزير آموزش و پرورش ادامه داد: انسان از روح و جسم تشكيل يافته است اما آن چيزي كه داراي اهميت فراوان است روح اوست و انسان در رابطه با روح تعريف مي‌شود و در روح مذكر و مونث وجود ندارد.

او ادامه داد: خداوند بر اساس هدفي كه در هستي تعريف كرده دو جنس مونث و مذكر را آفريده است و اين عين عدالت است و انسان‌ها بر اساس ميزان رشد روحي كه به دست مي‌آورند از يكديگر شاخص مي‌شوند و جنسيت دليلي بر پست‌تر و بهتر بودن انسان‌ها نيست.

حاجي‌بابايي گفت: خدايي كه انسان را خلق كرده است از همه بهتر مي‌داند كه انسان چگونه بايد لباس‌ بپوشد، حرف بزند، حركت كند و آداب و معاشرت داشته باشد و هر نسخه‌اي كه خدا براي انسان پيچيده است براي او خوب است و حجاب نيز مشمول همين موضوع مي‌شود.

او ادامه داد: خداوند با تمام ويژگي‌هايي كه براي زن تعريف كرده مي‌گويد زن بايد در جامعه حجاب داشته باشد تا موفق شود و پوشش مانع حضور زنان در اجتماع نيست.

حاجي‌بابايي گفت: ايران كشوري با تمدن چندين هزار ساله است و هيچ كشوري از ما پيشتازتر نيست بنابراين اين كشور بااين تمدن ديرينه ايراني و اسلامي بايد بتواند براي خود لباس طراحي كند.

او ادامه داد: هيچ‌كس در كشور مخالف مد نيست و مقام معظم رهبري نيز كه در اوج تفكر و انديشه آزادانه است اعلام كرده كه هيچ‌گونه مخالفتي با مد ندارد و رئيس‌جمهور كشور نيز در سخنراني خود بر همين نكته صحه گذاشته است بنابراين پوشيدن لباس نيكو هيچ ممنوعيتي در كشور ندارد.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان