صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

لغو امتیاز مجله ایراندخت و توقیف روزنامه اعتماد

11 اسفند 1388

رادیو زمانه: خبرگزاری ایلنا از توقیف روزنامه «اعتماد» و لغو امتیاز ماهنامه «ایراندخت» از سوی هیات نظارت بر مطبوعات وزارت ارشاد خبر داده است.
این خبرگزاری به نقل از بهروز بهزادی، سردبیر اعتماد گزارش کرده که هیات نظارت، در جلسه امروز دوشنبه خود، رای به توقیف این روزنامه داده است.

به گفته آقای بهزادی، در نامه‌ هیات نظارت آمده که روزنامه اعتماد براساس ماده شش قانون مطبوعات، مرتکب «تخلف» شده و پرونده آن به دادستانی تهران فرستاده شده است.
ماده شش قانون مطبوعات، ۱۲ بند دارد که هیات نظارت مشخص نکرده این روزنامه براساس کدام یک از بند‌های این قانون مرتکب تخلف شده است.

تخلفاتی نظیر «نشر مطالب الحادی، اشاعه فحشا و منکرات، تبلیغ و ترویج اسراف، ایجاد اختلاف مابین اقشار جامعه، افشای مسائل محرمانه، اهانت به دین مبین اسلام، افترا به مقامات، نهادها و ارگان‌ها» از جمله بند‌های ماده شش قانون مطبوعات هستند.

هیات نظارت، امتیاز ماهنامه «ایراندخت» به مدیرمسئولی حسین کروبی فرزند مهدی کروبی و نشریه استانی «سینا» که در همدان منتشر می‌شده را نیز لغو کرده است.

لغو امتیاز این دو نشریه بر اساس ماده ۹ قانون مطبوعات صورت گرفته است. بر اساس این ماده، مطبوعات باید «پایبندی و التزام عملی به قانون اساسی» داشته باشند.

به گزارش وب‌سایت کلمه، پیش‌تر محمدعلی رامین معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد، در پیامی به فاطمه کروبی صاحب امتیاز این نشریه، گفته بود «اگر ایراندخت با این تیم روزنامه‌نگاران بخواهد به فعالیت خود ادامه دهد، لغو امتیاز خواهد شد.»

روزنامه اعتماد ملی، ارگان حزب اعتماد ملی که دبیر کلی آن را مهدی کروبی بر عهده دارد نیز در جریان وقایع پس از انتخابات توقیف شده است.

در ایران طی هشت ماه گذشته، بیش از ۱۰ نشریه توقیف یا لغو امتیاز شده‌اند.

اعتماد ملی، کلمه سبز، سرمایه، صدای عدالت، حیات‌نو، آرمان روابط عمومی، حیات نو، تحلیل‌روز، همت و اندیشه‌نو از جمله نشریات توقیف شده در این مدت هستند.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان