صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

افزایش نگران کننده زنان سیگاری در کشور

11 اسفند 1388

مهر: عضو کمیته کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت با اعلام هشدار نسبت به تبعات زیانبار تغییر الگوی مصرف مواد دخانی در جمعیت زنان کشور گفت: در سالهای گذشته سهم جمعیت زنان از مصرف مواد دخانی حدود ۱٫۴ درصد بود که اکنون به حدود ۴٫۵ درصد رسیده است.

دکتر حسن آذری پور اظهارداشت: استعمال مواد دخانی در جنس مذکر همچنان شایع تر است اما نکته مهم این است که این الگو در کشورهای در حال توسعه از جمله ایران، در حال تغییر است.

معاون اجرایی انجمن زندگی بدون دخانیات با اشاره به سهم مصرف مواد دخانی در بین جمعیت زنان کشورهای توسعه یافته که ۲۰ تا ۲۵ درصد است، گفت: این وضعیت در کشورهای در حال توسعه بین چهار تا هشت درصد برآورد می شود. پیش از این وزیر بهداشت نیز در اظهار نظری با ابراز تاسف از کاهش سن استعمال دخانیات در کشور، گفته است که ۸۰ درصد استعمال کنندگان دخانیات قبل از ۱۵ سالگی استعمال مواد دخانی را شروع کرده‌اند.

آذری پور در ادامه گفتگو با مهر به وضعیت ایران اشاره کرد و افزود: طی سالهای گذشته سهم جمعیت زنان از مصرف مواد دخانی حدود ۱٫۴ درصد بود که در حال حاضر به حدود ۴٫۵ درصد رسیده و این می تواند زنگ خطری باشد برای اینکه زنان ایران گرایش به مصرف مواد دخانی پیدا کرده اند.

بررسیها نشان می دهد که ۳۰ درصد مرگهای ناشی از سرطان و ۹۰ درصد از دلایل ابتلا به سرطانهای ریه و سایر سرطانها ناشی از استعمال مواد دخانی است. عضو کمیته کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت با عنوان این مطلب که سن اغلب افراد سیگاری در کشور بالای ۳۰ سال است، در عین حال افزود: سن تجربه استعمال اولین سیگار در کشور به ۱۳ سال رسیده است.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان