صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

آخرین وضعیت خدیجه مقدم، از اعضای کمپین یک میلیون امضاء

25 فروردین 1387

مدرسه فمینیستی (25 فروردین 1387): خدیجه مقدم، عضو کمپین یک میلیون امضاء از روز سه شنبه 20 فروردین ماه پس در بازداشتگاه موقت وزرا بسر می برد. بر اساس گزارش سایت تغییر برای برابری، اكبر خسروشاهي، همسر خديجه مقدم درباره آخرين وضعيت همسرش گفته است او را در این بازداشتگاه به سلول مناسبت تری نسبت به چند روز گذشته منتقل کرده اند.. وی اعلام کرد روز شنبه به دادگاه انقلاب مراجعه كرده است اما بازپرس پرونده در مرخصی بوده است.
در رابطه با وضعیت پرونده خدیجه مقدم سایت تغییر برای برابری با علی کرمی، یکی از وکلای پرونده، مصاحبه کرده است. علی کرمی در مورد مراجعه خود به وزرا برای پیگیری پرونده گفت: «خانم شیرین عبادی نسرین ستوده و بنده وکالت این پرونده را بر عهده گرفته ایم . من روز 4 شنبه به وزرا مراجعه کردم ولی به من اجازه ندادند که با خانم مقدم ملاقات کنم. ما پیگیری قانونی را انجام خواهیم داد».

علی کرمی در مورد نحوه بازداشت خدیجه مقدم گفته است: «مطابق قانون احضار متهم به وسیله ی احضارنامه به عمل می آید و قاضی در مواردی می تواند بدون این که بدوا احضاریه فرستاده باشد دستور جلب متهم را صادر کند. یکی از این موارد جرایمی است که مجازات آنها قصاص، اعدام و قطع عضو باشد و مورد دیگر وقتی است که محل اقامت یا شغل و کسب متهم معین نبوده و اقدامات قضایی برای دستیابی به متهم به نتیجه نرسیده باشد که هیچ یک از این موارد در خصوص موکل صدق نمی کند. از سویی نیز وفق اصل 22 قانون اساسی مسکن اشخاص از تعرض مصون است. قرآن کریم نیز در آیات 27 و 28 از سوره نور بر مصونیت مسکن افراد تاکید داشته و ضمانت اجرای این مصونیت در ماده ی 580 قانون مجازات اسلامی مقرر شده است.» وی در ادامه در مورد بازداشت خدیجه مقدم، که چهل و چهارمین موردی است که در رابطه با کمپین یک میلیون امضاء بازداشت یا احضار می شود گفت: «بهتر آن است که به جای برخورد با اعضای کمپین و زنان و دختران این مرزو بوم به خواسته های قانونی آنها احتارم گذاشته شود و همه در راستای تغییر قوانین تبعیض آمیز به یکدیگر یاری رسانیم.»

در همین رابطهسایت روزآنلاین مصاحبه ای با وجيهه مقدم خواهرخديجه مقدم انجام داده است. وی در مورد وثیقه یک صد میلیون تومانی که برای خواهرش صادر شده گفت که خانواده مقدم درخواست تبديل وثيقه را به دادگاه ارائه کرده اند ومنتظرجواب دادگاه هستند: "الان ‏درمرحله اي هستيم که آنها بگويند چه کارکنيم تا خواهرم بتواند آزاد شود." وی سپس ‏«با توجه به اينکه طي روزهاي گذشته خديجه مقدم از بازداشتگاه نيروي انتظامي در خيابان وزار به زندان اوين ‏منتقل نشده است، خواهرش گفت که احتمال آزادي زودهنگام وي وجود دارد: ما همه مي خواهيم اينجوري فکر ‏کنيم که اين دستگيري سوء تفاهم بوده وبه زودي مساله آن برطرف مي شود و اين موضوع که هنوز خواهرم را به ‏زندان اوين منتقل نکرده اند هم به اين خوشبيني دامن مي زند. همه جوانب امر هم چنين موضوعي را تاييد مي ‏کنند. با اين حال هيچ چيزي را نمي شود در اين موارد حدس زد"

وجیهه مقدم در ادامه این مصاحبه با اشاره به اظهارات مقامت پرونده گفت:‎ "ازابتدا هم گفته بودند تا روز يکشنبه خواهرم را نگه مي دارند. اول ‏گفته بودند چون همکاري نمي کند بايد مدتي دربازداشتگاه
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان