صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

علل طلاق از دید برخی از مسئولان: ارسال اس. ام. اس مستهجن به همکاران مرد، عدم عفاف و اخلاق و عدم ایفای نقش خوب مادری توسط زنان! / همه مشکلات به زنان باز می گردد: مسئله این است!

12 اسفند 1388

ارسال پيامک هاي مستهجن به همکاران مرد، از علل عمده افزايش طلاق است

مهر: زهرا شرف الدين در جلسه راهبردي کميته برگزاري مراسم بزرگداشت مقام زن و مادر گفت:براي مقابله با غرب همان طور که آنها مديريت زنان در جامعه را نهادينه کرده اند ما هم بايد مديريت زنان را در خانه و خانواده نهادينه کرده و اين فرهنگ را به دنيا صادر کنيم.

وي با تاکيد بر اين که نبايد زنان را به مديريت اجتماعي خلاصه کرد، ادامه داد: بايد زن خانه دار را به عنوان الگو معرفي کنيم و زنان خانه دار را در جلسات سياست گذاري دعوت کرده وآنها را در مديريت خانه و خانواده توانمند کنيم.

به گفته وي، آموزش ما به دختران يا با نگاه فمينيستي و غربي بوده يا با نگاه سنتي. در واقع دين به نسل جوان امروز شناسانده نشده و نتواسنه ايم روزآمد و منطبق با ادبيات جوان آن را به دختران آموزش دهيم.

مشاور استاندار مازندران در امور زنان با تاکيد بر اهميت رعايت عفاف در جامعه گفت: با تلاش دولت نهم و دهم عفاف و حجاب در جامعه متولي خاص و اعتبار ويژه پيدا کرده است و فعاليتهايي به صورت سيستماتيک در اين حوزه انجام مي شود.

وي با اشاره به انجام تحقيق در ارتباط با علل افزايش طلاق در جامعه گفت: رعايت نکردن عفاف از سوي بانوان، ارتباط ها خارج از خانواده و ارسال پيامک هاي مستهجن به همکاران مرد علل عمده افزايش طلاق در جامعه است.

عدم عفاف و اخلاق ريشه بسياري ‌از طلاق‌ها

مدير کل امور بانوان استانداري مازندران با اشاره به آمار طلاق در اين استان گفت: بسياري از طلاق‌ها ناشي از عدم شناخت و رعايت عفاف و اخلاق در خانواده است.

زهرا شرف‌الدين در گفت‌وگو با فارس گفت:‌ به منظور جلوگيري از بسياري از طلاق‌ها همچنين آسيب‌هاي اجتماعي، ‌دوره‌هاي آموزشي مهارت زندگي براي زنان و خانواده‌ها اجرا مي‌شود.
وي اضافه کرد:‌ آموزش ضمن خدمت به کارکنان زن دولت با محوريت عفاف و حجاب براي بررسي علل طلاق از جمله اقدامات مهم در اين زمينه است.

*‌فيلمي با موضوعيت حجاب ساخته مي‌شود

شرف‌الدين گفت: دوره‌هاي پاسخگويي به شبهات در خصوص حجاب و عفاف همچنين تهيه فيلمي با موضوعيت عفاف از ديگر برنامه‌هاي در دست اجرا در اين زمينه است.
مدير کل امور بانوان استانداري مازندران اظهار داشت: برپايي نمايشگاه‌هاي عفاف با عنوان جلوه حجاب براي عرضه پوشاک بانوان در سطح شهرستان ساري نيز از ديگر اقدامات در زمينه ترويج فرهنگ حجاب است.
وي با اشاره به اينکه ترويج فرهنگ حجاب و عفاف با همکاري همه دستگاه‌ها اجرايي مي‌شود،‌گفت: ترويج فرهنگ عفاف تنها با تعامل و همکاري همه دستگاه‌هاي مرتبط با حوزه زنان و خانواده اجرايي مي‌شود.
شرف‌الدين آموزش زوج‌هاي در آستانه ازدواج را امري مهم بيان کرد و افزود:‌ طرح‌ آموزش قبل،‌ حين و بعد از ازدواج تاکنون به صورت پراکنده اجرا مي‌شده است بر همين اساس سعي داريم اين آموزش‌ها به طور متمرکز و مستمر اجرا شود.

مديرکل امور بانوان استانداري همدان:آمار طلاق نشان مي‌دهد زنان نقش مادري را خوب ايفا نکرده‌اند

به گزارش سرويس اجتماعي خبرگزاري زنان ايران ، پروانه رضا قلي زاده در گردهمايي مسوولان و مبلغان هيات‌هاي مذهبي و کانون‌هاي فرهنگي ، گفت: اگر بانوان كه نقش كليدي خود در خانواده‌ها را به درستي انجام دهند فرزندان دچار بي
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان