صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

چند خبر ورزشی: مسابقات کيک بوکسينگ قهرماني بانوان / تورنمنت چهارجانبه بسكتبال بانوان

22 اسفند 1388

چرا خانم‌ها را به سالن راه نمی‌دهید؟

تهران امروز: مسابقات جام باشگاه‌های فوتسال آسیا در اصفهان پیگیری می‌شود و برخلاف انتظار این رقابت‌ها آنچنان از سوی رسانه‌ها جدی گرفته نمی‌شود. در این میان، دغدغه اعضای فدراسیون فوتبال در اصفهان چیزهای دیگری هم هست. اینطور که پیداست کمیته فوتسال فدراسیون می‌خواهد از حضور نمایندگان AFC حداکثر بهره را برده و تلاش خود برای کسب میزبانی جام‌جهانی ۲۰۱۲ فوتسال را تشدید کند اما در این بین موانعی نیز وجود دارد که شانس ایران را نسبت به رقبایی مثل استرالیا، چین و تایلند کاهش می‌دهد.

عباس ترابیان، رئیس کمیته فوتسال فدراسیون که در اصفهان به‌سر می‌برد موضوع عدم‌حضور بانوان در ورزشگاه‌ها را یکی از موانع مهم برای عقب ماندن ایران از سایر رقبا در کسب میزبانی خوانده است: «چرا خانم‌ها اجازه حضور در مسابقات بسکتبال را دارند اما فوتسال را نه!» عباس ترابیان از مسئولان مربوطه خواسته که توجیه خود را برای این ماجرا اعلام کنند. او همچنین از مسئولان سازمان تربیت‌بدنی نیز خواسته که نسبت به این موضوع تصمیم تازه‌‌ای بگیرند: «ما چیزی از کشورهای دیگر کم نداریم. توانایی نیروی انتظامی ما بالاست چرا یک گوشه از سالن را به خانم‌ها یا خانواده‌ها اختصاص نمی‌دهیم؟»

این اظهارات در حالی مطرح شده که فوتسال ایران از نظر امکانات سخت‌‌افزاری در فقر به‌سر می‌برد و هنوز یک ورزشگاه اختصاصی با کفپوشی استاندارد و ثابت برای مسابقات فوتسال ساخته نشده است. موضوع کمبود کفپوش در سالن‌های چندمنظوره نیز کاملا جدی است. با این حال کمیته فوتسال فدراسیون با جدیت خاصی درصدد رفع موانع و کسب میزبانی جام‌جهانی برآمده‌‌ است.

مسابقات کيک بوکسينگ قهرماني بانوان ايران در همدان آغاز شد

مسابقات کيک بوکسينگ سبک "اورينتال" قهرماني بانوان ايران در سالن بوکس مجموعه ورزشي شهداي قدس شهر همدان آغاز شد .

به گزارش سرويس ورزشي خبرگزاري زنان ايران ، در اين مسابقه ها، تيم هاي استان هاي آذربايجان شرقي، کردستان، آذربايجان غربي، کرمانشاه، همدان، فارس، مازندران، گيلان، قزوين و ايلام به مدت دو روز در سه رده سني نوجوانان، جوانان و بزرگسالان با يکديگر رقابت مي کنند.

قبل از ظهر روز پنجشنبه رقابت هاي رده سني نوجوانان در وزن هاي منهاي 30 کيلوگرم تا منهاي 40 کيلوگرم در حال انجام است.

نفرات برتر اين رقابت ها براي حضور در سومين دوره مسابقه هاي قهرماني اوپن آسيا به اردوي آمادگي تيم ملي کيک بوکسينگ بانوان ايران دعوت مي شوند.

رقابت هاي کيک بوکسينگ سبک "اورينتال" قهرماني بانوان آسيا قرار است در روزهاي 6 تا 12 ارديبهشت ماه سال آينده با حضور تيم هاي 20 کشور در شهر همدان برگزار شود.

تورنمنت چهارجانبه بسكتبال بانوان امروز آغاز مي‌شود

تورنمنت چهارجانبه بسكتبال بانوان از فردا به ميزباني باشگاه آرارات برگزار مي شود .

به گزارش سرويس ورزشي خبرگزاري زنان ايران ، اين تورنمنت كه به ميزباني باشگاه آرارات تهران و با حضور تيم‌هاي آرارات، تيام، چمران و نيكان ترابر برگزار مي‌شود، از روز شنبه آغاز و تا 24 اسفندماه ادامه دارد .

برنامه اين ديدارها به شرح زير است:
شنبه 22 اسفند
تيام – آرارات ساعت 15
چمران – نيكان ترابر ساعت 16:30

يكشنبه 23 اسفند
آرارات
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان