صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

در پی تهدید شیرین عبادی به مرگ

28 فروردین 1387

 به گزارش خبرنامه گویا، شيرين عبادی برنده جايزه صلح نوبل و فعال حقوق بشر بار ديگر تهديد به مرگ شد. وی در نامه‌ای به فرمانده نيروی انتظامی ايران، پيگيری قضايی اين مسئله را خواستار شد.

شيرين عبادی پانزدهم فروردين ماه به هنگام ورود به دفتر وکالت خود با يادداشتی بدين مضمون که «شيرين عبادی مرگ تو نزديک است»، مواجه شد. به اين ترتيب عبادی در نامه خود به فرمانده نيروی انتظامی نوشت: «تهديد عليه‌جان و امنيت من و خانواده‌ام که از مدت‌ها قبل شروع شده بود، اخيرا شدت گرفته است.»

او در ادامه با يادآوری اين مطلب که در سنوات گذشته نيز چندين‌بار مراتب به اطلاع رسيده بود، در نامه خود نوشت: «از آنجا که من اختلاف حسابی با کسی ندارم و در حرفه وکالت خود نيز فقط به صورت رايگان از قربانيان نقض حقوق بشر دفاع می‌کنم، بنابراين افرادی که آرزوی مرگ مرا دارند، با من عداوت شخصی نداشته، بلکه با افکار و عقايد من مخالف هستند.»

عبادی در نامه خود به فرمانده نيروی انتظامی، به عبدالفتاح سلطانی و ليلا علی کرمی تفويض وکالت کرده تا در خصوص تهديدها عليه او و خانواده‌اش با آنها تماس گرفته شود.

 در پی انتشار اخبار مربوط به این تهدید، برنامه نظارت بر حمايت مدافعان حقوق بشر بیانیه ای در این خصوص صادر کرد.

در این بیانیه از مسئولان جمهوری اسلامی خواسته شده است که «هر چه سريعتر و به شکلی بيطرفانه نسبت به تهديدهای اعمال شده به جانب خانم عبادی رسيدگی و اشخاصی را که مسؤول اين تهديدها هستند شناسايی کنند. و آنان را طی دادگاهی بی طرف و واجد صلاحيت محاکمه و مجازات های تعيين شده از سوی قانون را بر آنان اعمال نمايند.» و همچنین، «سريعا به هرگونه اقدام تهديدآميز و آزاردهنده، حتی در سطوح قضايی، در قبال تمامی مدافعان حقوق بشر در ايران، از جمله خانم شيرين عبادی، پايان دهند.»

رونوشت این بیانیه برای رهبر انقلاب اسلامی، رياست جمهوری، رياست قوه قضاييه، وزير امور خارجه، نماينده دائم جمهوری اسلامی ايران در سوئيس، و سفير ايران در فرانسه، ارسال شده است.

 عبدالفتاح سلطانی، از وکلای عضو کانون مدافعان حقوق بشر در مصاحبه ای با دویچه وله ابراز داشت که «شاید تا به‌حال دهها بار از طریق نامه و انداختن نامه در صندوق پستی و از این قبیل وسایل به اسامی و عنواین مختلف ایشان را تهدید کرده باشند». وی معتقد است «این عوامل باید همان گروههای فشاری باشند که چند سال پیش خیلی از مجامع، جلسات و سخنرانی‌ها را بهم می‌ریختند و متصل هستند به برخی از اهرمهای قدرت».

 دکتر عبدالکریم لاهیجی، نایب رییس فدراسیون بین‌المللی جوامع دفاع از حقوق بشر، در گفتگو با رادیو زمانه عنوان داشته اند که «بارها متاسفانه یک چنین اعمالی صورت گرفته و هربار هم شیرین عبادی به مقامات انتظامی موضوع را اعلام و شکایت کرده است».

 خبرگزاری انتخاب، نیز با انتشار خبری مبنی بر صدور دستور از سوی احمدی نژاد برای تامين امنيت شيرين عبادی، از اهمیت یافتن این تهدیدات در نزد مقامات بالای نظام اسلامی خبر داد. بنابر گزارش این خبرگزاری، محمود احمدی نژاد با تاکيد بر اهم
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان