صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

اسپانیا در دست زنان

30 فروردین 1387

برای اولین بار در تاریخ اسپانیا یک زن به عنوان وزیر دفاع انتخاب شد. به گزارش دیپلماسی ایرانی؛ خوزه لوییس رودریگو زاپاترو برای بار دوم به عنوان نخست وزیر اسپانیا انتخاب شد و روز شنبه 24 کابینه خود را که تعداد زنان حاضر در آن بیشتر از مردان بود اعلام کرد.

این اولین بار در تاریخ اسپانیا است که اعضای کابینه را بیشتر زنان تشکیل می دهند. برخی از اعضای کابینه دولت اسپانیا بدون تغییر باقی مانده است. از جمله میگوئل آنجل، وزیر امور خارجه، پدرو سولبس، وزیر دارایی و آلفرد پرز روبالکابا به عنوان وزیر کشور اسپانیا همچنان در پست های خود باقی مانده اند.

اما خانم کارمی شاکون، که پیش از این در وزرات مسکن اسپانیا را برعهده داشت در کابینه جدید به عنوان وزیر دفاع اسپانیا انتخاب شده است. وی که تنها 37 سال سن دارد اولین زنی است که در تاریخ اسپانیا این پست را عهده دار می شود.

در کابینه آقای زاپاترو نام 9 زن به چشم می خورد و این درحالی است که تنها 8 نفر از اعضای کابینه را مردان تشکیل می دهند. در چهار سال اول دوره حکومت آقای زاپاترو، دولت وی تغییرات اجتماعی زیادی را در این کشور انجام داد که از جمله می توان به اجازه ازدواج هم جنس گرایان، آسان کردن پروسه طلاق و تلاش برای برابری جنسی در این کشور اشاره کرد.

خانم کارمی شاکون در تاریخ 13 مارس 1971 در شهر بارسلونا به دنیا آمد. وی تحصیلات خود را تا مقطع دکترا در رشته حقوق دانشگاه بارسلون به اتمام رساند. وی تحصیلات خود در مقطع لیسانس را در شهر تورنتوی کانادا در دانشگاه کینگستون و دانشگاه مونترال به پایان رسانده است. وی به عنوان نمانیده پارلمان در دوره های هفتم و هشتم پارلمان اسپانیا حضور داشت و پیش از این به عنوان وزیر مسکن آقای زاپاترو در کابینه وی بود.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان