صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

سه عضو زن شورای شهر گنبد، در هلند

5 اردیبهشت 1387

رادیو زمانه: شورای شهر زووله هلند، در این هفته میزبان سه نفر از اعضای شورای شهر گنبد کاووس است.

سه زن ایرانی عضو شورای شهر گنبد کاووس در استان گلستان، از ۲۱ تا ۲۵ ماه آوریل برای یک سفر کاری در شهر زووله در شمال هلند به‌سر می‌برند.

به گزارش بولتن خبری شهرداری زووله، منظور از این بازدید کاری، تبادل تجربه در زمینه امور ترک اعتیاد، زنان سرپرست خانواده، امنیت ترافیک، نهادینه‌سازی کارهای داوطلبانه، مسائل آب و امور دیگر است و اعضای شورای شهر زووله چگونگی برخورد با این مسائل در این شهر هلندی را برای گروه ایرانی تشریح می‌کنند.

همچنین در این بازدید، در این مورد که کدامیک از تجربه‌های این شهرداری، در ایران قابل اجرا خواهد بود نیز با زنان بازدیدکننده تبادل نظر خواهد شد.

شورای شهر گنبد، هم اینک از چهار زن و سه مرد تشکیل شده و این نخستین بار است که شمار زنان در یک شورای شهر ایران بیش از تعداد مردان است.

ایده این بازدید توسط یکی از ایرانیان ساکن شهر زووله که خود اهل گنبد کاووس است و یکی از هلندیان اهل این شهر ارائه شد. از این ایده توسط سازمان‌های گوناگون مستقر در این شهر استقبال شد و این سازمان‌ها برنامه‌های گوناگونی را برای گروه بازدیدکننده تدارک دیده‌اند.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان