صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

واکنش ها به سخنان احمدی نژاد در مورد «حجاب و عفاف» ادامه دارد: انتقاد علم الهدی از احمدی نژاد پیرامون عفاف و حجاب

27 خرداد 1389

انتقاد علم الهدی از احمدی نژاد پیرامون عفاف و حجاب

ایلنا در ادامه واکنش های مختلف به اظهارات تلویزیونی اخیر محمود احمدی نژاد پیرامون مسئلۀ «عفاف و حجاب»، امام جمعه مشهد ضمن انتقاد از سخنان وی، تاکید کرد "متاسفانه آقاي احمدي‌نژاد نسبت به اجرای مسایل شرعی، توجه لازم را ندارد. "

به گزارش ايلنا ، آیت الله علم الهدی ضمن انتقاد از سخنان اخير رئيس‌ دولت در بحث حجاب وعفاف، با بیان این که متاسفانه برخی آقایان به جای آن که به رضایت خداوند بیندیشند به دنبال رضایت برخی از مردم هستند، تصریح کرد: سخنان اخیر آقای احمدی‌نژاد درباره نوع برخورد با افراد بدحجاب به هیچ وجه درست نیست و متاسفانه ایشان نسبت به اجرای این قبیل مسایل شرعی، توجه لازم را ندارد.

وی ادامه داد : متاسفانه احساس می شود این مسئله برای کسی که در نظر مردم و متدینین به عنوان شخصیتی ارزشی مطرح بوده به هیچ وجه مناسب نیست.

امام جمعه مشهد همچنین با انتقاد از اطرافیان و مشاوران رییس دولت، در‌این باره خاطر‌نشان کرد: گاهی مشاهده می‌شود دولت در برخورد با ناهنجاری‌های جامعه تبعیض‌آمیز رفتار می کند؛ چطور با افراد معتاد به شدیدترین نوع برخورد می‌شود که البته امر درستی هم است، اما در برخورد با افراد بدحجاب که هنجار‌های دینی را زیر پا می‌گذارند برخورد جدی مشاهده نمی کنیم؟! این منطق، غلط است.

عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین ضمن انتقاد از عدم اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در مساله مقابله با بدحجابی یادآور شد: در مساله حجاب که حفظ و رعایت آن یک دستور شرعی است رضایت مردم نباید ملاک باشد بلکه رضایت خداوند متعال شرط است یعنی احکام شرع مقدس اجرا شود.

طی روزهای گذشته و بلافاصله بعد از مانور تلویزیونی محمود احمدی نژاد با ادعای "مخالفت دولت در برخورد با بدحجابی" و "عدم دخالت داشتن دولت در برخوردهای تند"، طیف وسیعی از روحانیون و شخصیت های اصولگرا، وی را مورد انتقاد قرار دادند.

علی مطهری، نماینده اصولگرای تهران خاطرنشان کرده بود "این سخنان و اظهارات احمدی نژاد، تحت تاثیر رحیم مشایی قرار دارد و عنوان می شود."
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان