صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      مبصر کلاس....  
 

مبصر کلاس و قضیه «غده هیپوفیز»

8 اردیبهشت 1387

رئیس پژوهشکده زنان دانشگاه الزهرا: بدحجابی زنان موجب فعال شدن مردان در تولید مثل می شود

به گزارش آموزش نیوز شکوفه گلخو، رييس پژوهشکده زنان دانشگاه الزهرا ، داشتن حجاب را از ديدگاه فيزيولوژيكي امري ضروري و لازم می داند. او در نخستین هم انديشي جشنواره دختران آفتاب که در آذرماه 1385 برگزار شده بود ‌گفته است:«در اسلام حجاب و پوشش براي زنان و فرو گرفتن نگاه براي مردان واجب شده است زيرا يكي از دلايل اين امر تاثير تصاوير تحريك‌كننده بر غده هيپوفيز مردان و فعال نمودن آن است» . به بیان وی، از نظر علمي با توجه به مقايسه سيستم‌هاي توليد مثل مردان و زنان و فعال‌تر بودن آن در مردان و با توجه به‌اينكه اين سيستم‌ها تحت تاثير هيپوفيز در مغز است مي‌توان نتيجه گرفت كه تصاوير تحريك‌كننده از طريق بينايي بر هيپوفيز مردان به شدت تاثير گذاشته و آن را فعال مي‌نمايد. به نظر می رسد چنین سخنانی در 2 سال گذشته مستندات اجرای «طرح امنیت اجتماعی» را فراهم ساخته است.

از سوی دیگر به گزارش ایسنا، عضو مجلس خبرگان رهبری روز 20 آذر 1386، مدرسه و دانشگاه را جامعه دوم پس از خانواده توصیف کرد و گفت: حفظ شئون اسلامی و رعایت حجاب در این مکان‌ها به ویژه دانشگاه موجب بالارفتن سطح علمی و معدل بالای دانشجویان می‌شود.

مجموعه اخبار در مورد طرح امنیت اجتماعی در سال جدید
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان