صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

نماینده خمینی شهر در مجلس: رییس جمهور مواضع خود را در قبال طرح حجاب و عفاف روشن بیان کند/ هشدارهای وزیر علوم درباره حجاب

30 خرداد 1389

به گزارش خبرگزاری زنان ایران ، محمد جواد ابطحی نماینده خمینی شهر و عضو کمیسیون سیاست داخلی در گفت و گو با خبرنگار ایونا با بیان اینکه رییس جمهور باید مواضع خود را در مورد موضوع حجاب و عفاف روشن کند افزود : آن بخش از اظهارات ایشان که گفتند تا معروفی در جامعه معروف نباشد ، نمی توان آن را معروف تلقی کرد بسیار مورد انتقاد است و باید در این رابطه توضیحاتی را بیان کنند .

وی بابیان اینکه ازصحبت ایشان اینطور برداشت شد که موازین و قوانین اسلامی را ابتدا باید عرف و افراد جامعه بتایید کنند افزود : به عنوان مثال عرف پدیده زشتی مانند همجنس بازی را قبول داشته باشد و آن را معروف بداند ، آیا ما نیز برخلاف احکام خدا باید آن را معروف بدانیم .

ابطحی با اشاره به اینکه به طور قطع منظور رییس جمهور اینطور نبوده است ادامه داد : به هر حال از سخنان ایشان این گونه برداشت شد و لازم است با شفاف سازی موضع خود را در این رابطه تصحیح کنند .

عضو کمیسیون سیاست داخلی با بیان اینکه برخورد با مسبین نا هنجاری های اجتماعی خود یک کار فرهنگی است افزود : همانطور که باغبان با چیدن علفهای هرز به طراوت و شادابی گلهای باغ خود اقدام می کند ، در جامعه نیز برخورد با افراد مبتذل و هنجارشکن فرصت رشد را به زنان عفیف و پاکدامن می دهد و در صوریتکه با این افراد برخورد جدی صورت نگیرد تمام جامعه را آلوده می سازند .

وی تصریح کرد : بعد از سی سال از انقلاب و با گذشت 5 سال ازتصویب طرح حجاب وعفاف هنوز دستگاههای متولی امور فرهنگی اقدامی اساسی در این زمینه انجام نداده اند و روز به روز نیز شاهد افزایش پدیده بی حجابی در جامعه هستیم .

نماینده خمینی شهر با اشاره به عدم رعایت حجاب از جانب بسیاری از افراد الگو مانند معلمان ، اساتید و گروههای مرجع اظهار کرد : برخی معلمان در مدرسه یک پوشش دارند در خارج از مدرسه نیز نوعی دیگر، دانش آموزان با مشاهده این مساله دچار تعرض می شوند و مفهوم واقعی حجاب را درک نخواهند کرد .

ابطحی درادامه گفت : متاسفانه بی حجابی درحال افزایش و تبدیل شدن به یک ارزش است که اگر مسئولین امر اقدام لازم را انجام ندهند یکی از اساسی ترین و مهمترین مسائل نظام ما دچار چالش می شود .

وی با بیان اینکه کار فرهنگی اعم از برخورد انتظامی و اقدامات پیشگیرانه است ابراز داشت : ما نیز موافق برخورد های خشن و فیزیکی نیستیم بسیج و نیروی انتظامی به عنوان ضابطین قضایی افراد متخلف را به دادگاههای مربوطه معرفی ودادگاه در صورت ابراز شدن اتهام آنها با این افراد مطابق جرایم قضایی و قانونی اسلام برخورد نماید .

هشدارهای وزیر علوم درباره حجاب

به گزارش خبرگزاری فارس، کامران دانشجو وزیر علوم دولت محمود احمدی نژاد در جمع روسای دانشگاه‌های استان‌های اصفهان، اردبیل، کرمان، خوزستان، آذربایجان غربی و شرقی، اظهار عقیده کرد «اگر تمام بودجه کشور را به دانشگاه‌ها اختصاص دهند و دانشگاه‌ها تمام امکانات لازم را داشته باشند ولی فضای اسلامی بر آن حاکم نباشد به هدف مطلوب دست نیافته‌ایم. »

دانشجو با بیان اینکه «فضای اسلامی صرفاً رعایت حجاب و پوشش اسلامی نیست»، در خصوص پوشش و حجاب دانشجویان گفت: «مسئولان دانشگاهها باید برنامه‌ریزی و ساماندهی کنند و روسای دانشگاه‌ها خودشان شخصاً وارد شوند و به هیچ عن
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان