صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

بیش ‌از 1500 نفر در اجرای طرح "عفاف و حجاب" دستگیر شدند/ طرح ترويج عفاف و حجاب در برنامه‌هاي كارگروه زنان مركز رسيدگي به امور ايرانيان خارج از كشور قرار گرفت

2 تیر 1389

بیش ‌از 1500 نفر در اجرای طرح "عفاف و حجاب" دستگیر شدند

معاون اجتماعی نیروی انتظامی در نشست جمعیت ره پویان انقلاب اسلامی، با بیان اینکه از آغاز طرح عفاف و حجاب یک‌هزار و ۵۲۴ نفر دستگیر شدند، گفت: از ابتدای خرداد ماه که این طرح اجرا شد، هیچ یک از دستگیر شدگان شکایتی از عملکرد و نحوه برخورد پلیس نداشتند.

به گزارش خبر گزاری ایسنا، سردار بهمن کارگر، پیرامون اجرای طرح «عفاف و حجاب» افزود: از آغاز اجرای این طرح یک‌هزار و ۵۲۴ نفر دستگیر شدند که ۹۸ درصد آنان با ارشاد و حضور خانواده‌های آنها در پایگاه‌های اجرای این طرح ارشاد و حدود ۳۰ نفر از آنها تحویل مراجع قضایی شدند.

وی در توضیح گروه‌های سنین دستگیرشدگان، گفت: ۶۷ درصد از دستگیرشدگان در سنین ۱۶ تا ۲۰ سال ، ۳۱ درصد در سنین ۲۱ تا ۲۵ سال بودند و ۸/۱۳ درصد آنها بین ۲۶ تا ۳۰ سال سن داشتند.

معاون اجتماعی ناجا تصریح کرد: ۸۴ درصد دستگیر شدگان مجرد، ۱/۱۳ درصد متاهل و ۳/۲ مطلقه بودند و از نظر شغلی ۲۵ درصد آنان دانشجو، ۳/۱۹ درصد محصل، ۵/۱۱ درصد کارمند که عمدتا مشغول به کار در موسسات و بخشی خصوصی هستند، بودند.

به گفته سردار کارگر، ۸۸ درصد از دستگیر شدگان برای بار اول و هفت درصد آنان برای بار دوم دستگیر شده‌ بودند .

سردار کارگر اضافه کرد: در نظر سنجی‌هایی که از این افراد دستگیر شده به عمل آمد ۶۰ درصد از آنان معتقد بودند ، حجاب مصونیت است و تنها ۸/۲۳ درصد آنان حجاب را محدودیت می‌دانستند. وی «گشت نسبت» را توطئه دشمنان انقلاب اسلامی معرفی کرد و تاکید کرد: ۱۵ روز قبل از اجرای طرح عفاف و حجاب که در روز اول خرداد اجرا شد، سایت های ضد انقلاب شروع به شایع پراکنی در خصوص گشت‌های نسبت کردند و «گشت نسبت» ساخته و پرداخته سایت‌های ضد انقلابی است.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی توضیح داد: برای اجرای طرح عفاف و حجاب نیروی انتظامی چهار پایگاه را به این امر اختصاص داده و به آنان سهمیه دستگیری روزانه ۲۰ نفر را داده است.

وی خاطرنشان کرد: هر کسی دستگیر می‌شود ، نحوه پوشش ، رفتار و برخورد ماموران نیروی انتظامی با وی از طریق عکس و فیلم مستند سازی می‌شود، و این افراد به چهار پایگاه تعبیه شده منتقل می‌شوند و با حضور خانواده‌های آنان ، ماموران زن آنان را ارشاد می‌کنند.

سردار کارگر افزود: هیچ مامور مردی حق ارشاد بانوان بدحجاب را ندارد ، چرا که نیروی انتظامی برای این امر ماموران زنی را پرورش داده است.

برخورد با شرکت‌های خصوصی مروج بدحجابی و بی‌حجابی

وی از انجام کارهای اطلاعاتی در خصوص برخورد با شرکت‌های خصوصی مروج بدحجابی و بی‌حجابی خبر داد و بیان کرد: سازمان اماکن نیز بنا به توصیه نیروی انتظامی درصدد برخورد با مغازه‌ها و فروشگاه‌های دارد که در آن زنان با وضعیت نامناسب در آن فعالیت و یا حضور دارند.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه برخورد با بدحجابان مونث تنها در دستور کار پلیس نیست، عنوان کرد: با بدحجابان مذکر نیز برخورد می‌کنیم.

آیا بازیگر باحجابی نیز پیدا می‌شود؟

وی در خصوص تداوم گشت مزاحمین نوامیس، خاطرنشان کرد: گشت برخورد با مزاحمان نوامیس ادامه دارد و حتی در خارج از این طرح ماموران نیروی انتظامی موظفند در صورت مشاهده مزاحمی با وی برخورد کنند .

سردار کارگر، در ادامه در پاسخ به سوال یکی از
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان