صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

40 درصد زنان، ناخواسته باردار می‌شوند

18 تیر 1389

آفتاب: میانگین سن مادران کشور که اولین فرزندشان را به‌دنیا می‌آورند، 24 تا 25 سال است.

معاون اداره تنظیم خانواده و جمعیت وزارت بهداشت، بارداری زنان بالای 35 سال، زیر 18 سال و مادران مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای را از بارداری‌های پرخطر عنوان کرد و گفت: 25 درصد از علت مرگ و میر مادران به دلیل بارداری‌های پرخطر است.

دکتر محمد اسلامی بهترین سن بارداری را 20 تا 30 سال عنوان کرد و گفت: میانگین سن مادران کشور که اولین فرزندشان را به دنیا می‌آورند، 24 تا 25 سال است.

وی با اشاره به کاهش آمار زایمان‌های پرخطر در ایران گفت: 98 درصد زایمان‌ها در بیمارستان و تنها دو درصد از آنها در مکان‌هایی غیر از بیمارستان انجام می‌شود. رییس اداره تنظیم خانواده و جمعیت وزارت بهداشت ادامه داد: 40 درصد از زنان به دلیل استفاده نکردن از روش‌های علمی جلوگیری از بارداری، ناخواسته باردار می‌شوند.

اسلامی با بیان اینکه میزان نرخ رشد جمعیت کشور بر اساس اعلام مرکز آمار ایران در فاصله سال‌های 75 تا 85 ، 61/1 درصد بوده است، گفت: ارتقای کیفیت خدمات تنظیم خانواده از مهم‌ترین برنامه‌های این اداره برای تنظیم جمعیت خانواده در کشور است.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان