صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

معاون اجتماعي و فرهنگي وزير كشور: در مورد برخورد با بدحجابي بين مسوولان اختلاف اساسي وجود ندارد

22 تیر 1389

ايلنا: معاون اجتماعي و فرهنگي وزير كشور ، در ترويج فرهنگ حجاب و عفاف بيشتر بر آموزه‌هاي ديني تاكيد مي‌شود، اين در حالي است كه بايد بيشتر به فلسفه حجاب و عفاف و دلايل لزوم حجاب و عفاف در جامعه تاكيد شود و اين موضوع براي نسل جوان مطرح شود.

به گزارش خبرنگار ايلنا، عليرضا افشار معاون اجتماعي و فرهنگي وزير كشور در همايش طلايه‌داران عفاف و حجاب گفت: ايرانيان همواره در مقابل متجاوزان مقاومت كرده و تمدن ايراني و ايرانيان با توجه به هوشمندي، ذكاوت، شهامت و خداجويي كه داشتند همواره سرزمين خود را از دست متجاوزان در امان نگه داشتند و اگر در تاريخ ايران روزگاراني متجاوزان به ايران رخنه كردند در برابر فرهنگ ايراني استحاله شده و در فرهنگ ايراني ‍ـ اسلامي غرق شده‌اند.

او ادامه داد: بزرگترين مقاومت ملي ايرانيان در مقابل متجاوزان به خاك ايران در جنگ تحميلي صورت گرفت و ايرانيان همواره روحيه مقاومت در برابر مستكبرين را داشته‌اند و قطعا در مقابل تهاجم فرهنگي غرب نيز پيروز مي‌شوند.
معاون اجتماعي و فرهنگي وزير كشور تصريح كرد: درست است كه ابزار و تكنولوژي در دست بيگانگان است اما محتوا و معناي فرهنگي در دست ماست. خورشيد هميشه پشت پرده باقي نمي‌ماند و بالاخره روزي حقيقت شيعه و ايرانيان بر جهانيان آشكار مي‌شود.

او ادامه داد: جوانان ايراني عاشق انقلاب در فضاي مجازي چنان عمل كرده‌اند كه كاخ سفيد به لرزه درآمده است. جوانان متدين ايراني از فضاي مجازي استفاده كرده و در معرفي اسلام به كل جهان تلاش مي‌كنند.
او ادامه داد: ما بايد تلاش كنيم كه دچار از خود بيگانگي فرهنگي نشويم، خطرات را رصد كنيم، قابليت‌ها را درك كنيم و ببينيم كه نظام جمهوري اسلامي و جوانان چگونه دشمن فرهنگي را به زمين مي‌زنند.
او گفت: مقابله با تهاجم فرهنگي در اين عرصه به ميدان پيشرفت فرهنگ اصيل ايراني ـ اسلامي تبديل مي‌شود.
معاون اجتماعي و فرهنگي وزير كشور تصريح كرد: در ترويج فرهنگ حجاب و عفاف بيشتر بر آموزه‌هاي ديني تاكيد مي‌شود، اين در حالي است كه بايد بيشتر به فلسفه حجاب و عفاف و دلايل لزوم حجاب و عفاف در جامعه تاكيد شود و اين موضوع براي نسل جوان مطرح شود.

او ادامه داد: اغناءسازي و باور عمومي براي روي آوردن به اين فرهنگ ضرورت دارد بنابراين دانشگاه‌ها با برگزاري جلسات گفتمان حجاب و عفاف بايد دانشجويان را با فلسفه حجاب آشنا كند.حجاب و عفاف موجب سلامت محيط كار، آموزش و محيط اجتماعي مي‌شود و عاملي براي تحكيم و تعالي خانواده است، جامعه‌شناسان بايد با ذكر آمار باور عمومي را در اين زمينه تقويت كنند.

او گفت: برخورد با بدحجابي فرع است اما در عمل به آن توجه نمي‌شود در جمع‌بندي اجراي قانون حجاب و عفاف كه در دو سال پيش در دفتر مقام معظم رهبري انجام شد، همه دستگاه‌ها وظايف خود را برشمردند و نتيجه اين جلسه اين شد كه در زمينه حجاب و عفاف كار فرهنگي ضعيفي صورت گرفته و براي حل مسئله بايد به دنبال راهكارهاي فرهنگي بود.
او ادامه داد: اگر فرهنگ‌سازي لازم در عرصه‌هاي مختلف صورت بگيرد، هم‌افزايي توسط دستگاه‌هاي فرهنگ‌ساز انجام مي‌شود و اين معضل اجتماعي به صورت ريشه‌اي و پايدار از بين مي‌رود.

معاون اجتماعي و فرهنگي وزير كشور تاكيد كرد: بخشي از آسيب‌هاي مربوط به بدحجابي در كشور ماهي
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان