صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

مباحث جدید امنیتی: تضعيف خانواده،افزايش آمار طلاق و سن ازدواج!!

27 تیر 1389

ايلنا: فرمانده نيروي انتظامي گفت: هدف جنگ نرم حمله به مختصات فرهنگ و هويت ديني جامعه است. افزايش طلاق و سن ازدواج نيز از جمله مباحث امنيتي جديد است كه بايد به دنبال حل اجتماعي آنها باشيم.

به گزارش خبرنگار ايلنا، سردار اسماعيل احمدي‌مقدم امروز در همايش ملي امنيت و انضباط اجتماعي گفت: در حوزه جنگ نرم بايد مراقب باشيم زيرا هدف، مقابله با نظام و جنگ رسانه‌اي نيست بلكه حمله به مختصات فرهنگ و هويت ديني جامعه است.

وي گفت: بايد يك راهبرد و نقشه راه براي امنيت انضباط اجتماعي ترسيم كنيم كه مقدمات اين راهبرد اررزيابي محيط كنوني راهبردي در حوزه نظم و امنيت است. شناخت تحولات حال و آينده در محيط اجتماعي بسيار ضروري است زيرا تكنولوژي امروز تمام ابعاد و ضوابط بشر را تحت تاثير قرار داده است.

احمدي مقدم افزود: توسعه فضاي مجازي حريم خصوصي را به شدت مورد تعرض قرار داده است و امروز صاحبان بزرگترين شبكه‌هاي اجتماعي معتقدند حفظ حريم خصوصي مانند گذشته نيست. تجاوز به حريم خصوصي به عنوان يك مقوله جديد بايد مورد توجه قرار گيرد و نياز به بازتعريف حريم خصوصي و حفظ آن داريم.

وي اظهار داشت: سرعت گيج كننده تكنولوژي و آثار اجتماعي آن موجب يك رفاه براي جامعه بشري شده و از طرفي يك خستگي ملال‌آور را نيز در جامعه به وجود آورده است.

احمدي‌مقدم اعلام كرد: افكار عمومي به شدت مورد تهاجم است و انبوه اطلاعات مردم را در گزينش اخبار و اطلاعات دچار اختلال كرده است. احساس امنيت و حفظ آن در چنين محيطي از اهميت بالايي برخوردار است.
فرمانده نيروي انتظامي اعلام كرد: تحولات خانواده، تضعيف نقش آموزش خانواده، طلاق، بالا رفتن سن ازدواج، تضيعف نظام خانواده و غيره... از مسائلي است كه در مباحث امنيتي جديد تأثيرگذار است.

احمدي‌مقدم در ادامه افزود: نابرابري اجتماعي و احساس نابرابري و تبعيض اجتماعي و كاهش نظارت اجتماعي نيز از جمله مسائلي است كه بايد مورد توجه قرار گيرد.كاهش مناعت و انفجار انتظارات در دنيا از مسائلي است كه در بروز برخي مشكلات موثر است. پيوستگي امنيت و اينكه مسائل امنيتي جغرافيا را در هم مي‌نوردند و مشكلات امنيتي به سرعت به حوزه‌هاي ديگر سرايت مي‌كند از ويژگي‌هاي شرايط امروز است.

در مطرح كردن تهديد نرم افراط‌گونه برخورد نكنيم

فرمانده نيروي انتظامي اعلام كرد تغيير تهديدات از سخت به نرم از مسائل در شرايط امروز است كه شاهد آن هستيم اما نبايد در مطرح كردن تهديدات نرم افراط‌گونه برخورد كنيم.

وي اظهار داشت: هر چند بايد تهديد سخت را هم مد نظر قرار دهيم. قوي‌ترين قدرت نرم دنيا داراي قوي‌ترين قدرت سخت است. در صورت بي توجهي به اين تهديدات نمي‌توان در آينده امنيت را برقرار كرد.

احمدي‌مقدم ا دامه داد: مواد مخدر و روانگردان‌ها يكي از مشكلات امروز جامعه بشري است امروز بين 30 تا 40 ميليون نفر در دنيا مواد روانگردان مصرف مي‌كنند.

فرمانده ناجا گفت: در گذشته هدف ما جلوگيري از كشت و توليد مواد مخدر بود اما امروز در خانه هم ‌مي‌توان مواد روانگردان توليد كرد.
وي افزود: در حوزه تروريست همه نگاه‌ها متوجه مردهاست اما امروز در فضاي مجازي تروريست استخدام مي‌كنند و آموزش‌هاي لازم تأمين مالي و نحوه عمليات را نيز انجام مي‌دهند.

فرمانده نيروي انتظامي اعلام كرد: افزاي
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان