صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

جهان نیوز: اقدامات ضد ارزشي در مراسم عفاف و حجاب

30 تیر 1389

مراسم حجاب و عفاف در سالن همايش‌هاي صدا و سيما که قرار بود در راستاي گسترش فرهنگ حجاب و ترويج عفاف در جامعه برگزار شود به محفل نمايش برخي مدلهاي آرايش زنانه و ترويج ابتذال تبديل شد.

به گزارش آتي نيوز، مراسم جشنواره بزرگداشت روز عفاف و حجاب و تجليل از بانوان کارآفرين نمونه کشوري روز يکشنبه 20 تير ماه در مرکز همايش‌هاي بين المللي صدا و سيما برگزار شد.

بر اساس انتظار مي‌بايست مراسم مذکور چه در برنامه‌ها و چه در ظاهر منطبق با هويت ايراني اسلامي و در راستاي گسترش فرهنگ عفاف باشد اما آنچه در مراسم گذشت غير از اين حکايت مي‌کند.

يک منبع آگاه در اين باره به آتي نيوز گفت: مراسم مذکور تحت عنوان تجليل از کارآفرينان نمونه زن آرايشگر و پيرايشگر برپا شد در حاليکه در همايش، بسياري از زنان با سر وضع نامناسب و حتي در برخي موارد بدحجاب به مراسم آمده بودند.

در اين مراسم همچنين فردي از ترکيه به عنوان سخنران با کراوات آنهم در کشور اسلامي ايران و در مراسم حجاب! به سخنراني مدههاي و انواع لباس‌هاي کشورهاي اسلامي پرداخته بود و بر اساس مشاهدات عيني يکي از زنان متولي برنامه به نام ژاله خدايار با اين سخنران در حاشيه همايش دست داده است.

اين منبع خبري تاکيد کرد هم چنين محمود شهرياري با انجام برخي حرکات سبک براي اجراي اين برنامه دعوت شده بود.

نکته قابل تامل اينکه در انتهاي اين همايش که به اسم عفاف حجاب برگزار شده بود نشريه‌اي به شرکت کنندگان داده شد که در آن مدلهاي مساله دار لباس زنانه و الگوهاي ضد ارزشي نيز ديده مي‌شد.

گفتني است اساسا معلوم نيست متولي مراسم مذکور کي و کجاست. در اين ميان فقط به عنوان " موسسه آموزشي مراقبت هاي پوستي " برخورد کرديم که حتي در صورت واقعيت داشتن - که البته خيلي بعيد است - بايد پرسيد محتواي چنين برنامه‌اي چه سنخيتي با اين عنوان دارد.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان