صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

بان کی مور: سياستمداران براي سلامت و برابري جنسيتي برنامه‌ريزي كنند

31 تیر 1389

ایلنا: تهران 17 تیر 1389 (مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد )— دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی جمعیت، 11 ژوئیه 2010 برابر با 20 تیر ماه 1389 ضمن اعلام اینکه در سال جاری میلادی 60 کشور جهان در حال جمع آوری داده ها وسرشماری به عنوان بخش فرآیند آمارگیری 2010 هستند گفت دسترسی به داده ها، بخش سازنده حکومت مطلوب، شفافیت و پاسخگویی است.

به گزارش خبرنگار ايلنا، در پیام بان کی مون كه در مراسم روز جهاني جمعيت قرائت شد، آمده است سرشماری تنها عملیات آماری است که کل جمعیت را در تمامی نقاط جهان پوشش می‌دهد. صندوق جمعیت ملل متحد شریک و حامی این تلاش عظیم در بسیاری از نقاط گیتی است.

وی می گوید آمار جمعیتی به رهبران و سیاست گذاران کمک می‌كنند تا تصمیمات آگاهانه در باره سیاست‌ها و برنامه‌ها برای کاهش فقر و گرسنگی، پیشرفت آموزش، سلامت و برابری جنسیتی اتخاذ شود. دبیر کل می گوید داده های قابل اطمینان برای پاسخ به بحران های انسانی نیاز است.

وي ضمن اشاره به موضوع امسال روز جهانی جمعیت یعنی " همه به شمار می آیند" گفت: به شمار آمدن یعنی مشاهده شدن و این امر به ویژه برای زنان و دختران جوان اهمیت دارد.تنها با در نظر گرفتن نیازهای تمامی زنان و مردان، دختران و پسران می توانیم به آرمان های توسعه هزاره دستیابیم و ارزش هاي مشترك سازمان ملل متحد را به پيش ببريم.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان