صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

زنان سه برابر مردان خودكشي مي‌كنند

31 تیر 1389

ایسنا: مسئول اورژانس اجتماعي سازمان بهزيستي خراسان‌شمالي گفت: علت 80 درصد اقدام به خودكشي‌ها "افسردگي" است

مسئول اورژانس اجتماعي سازمان بهزيستي خراسان‌شمالي گفت: آمار اقدام به خودكشي در سال جاري نسبت به سال گذشته50 درصد كاهش يافت.

مهين حميدي در گفت‌ وگو با خبرنگار ايسنا افزود: طي آمار گزارش شده در سال جاري بيشترين آمار اقدام به خودكشي مربوط به يكي از روستاهاي بخش مانه و سملقان و همچنين شهرستان بجنورد بوده است.

وي خودكشي را شامل انواع مختلفي مثل تمايل به خودكشي، خودكشي دسته جمعي، انتحاري، ‌تقليدي و ‌اينترنتي ذكر كرد.

اين مسئول از علتهاي خودكشي به عوامل زيستي و رواني اشاره كرد و افزود: در عوامل زيستي سروتونين مغز كم و فرد دچار افسردگي مي‌شود؛ به طوري كه علت 80 درصد اقدام به خودكشي‌ها "افسردگي" است.

وي ازعلتهاي رواني در اين زمينه به اختلال شخصيت در بين افراد،‌ عدم هماهنگي فرد با محيط،‌ عدم يادگيري راه‌هاي سازگاري با محيط و عدم آموزش مهارت‌هاي زندگي اشاره كرد.

حميدي افزود: وجود تغييرات وي‍ژه در خواب و تغذيه افراد،‌ رفتارهاي خشونت آميز،‌ انزوا و كناره‌گيري مصرف مواد و مشروبات الكلي،‌ بي‌توجه بودن بر وضع ظاهري و ‌تغييرات قابل ملاحظه در شخصيت از نشانه‌هاي معمول در اين افراد است.

وي بيان كرد: وجود خانواده،‌ دوستان و محيط اجتماعي مناسب، ‌عزت نفس بالا، ‌داشتن فرزند، ‌وجود امنيت شغلي، احساس اميد، ‌مديون بودن به ديگران و داشتن باورهاي ديني در جلوگيري از خودكشي مفيد است.

حميدي اضافه كرد: بر طبق تخمين سازمان بهداشت جهاني سالانه يك ميليون نفر به علت خودكشي فوت و بين 10 تا 20 برابر اقدام به خودكشي مي‌كنند.

وي گفت: بنا به آمار بيشترين ميزان خودكشي در كشور مربوط به استانهاي ايلام و كرمانشاه و كمترين رتبه اقدام به خودكشي مربوط به سيستان و بلوچستان و نرخ خودكشي در ايران شش نفر از هر100 هزار نفر است.

مسؤول اورژانس اجتماعي سازمان بهزيستي خراسان شمالي گفت: در تمام كشورها معمولا زنان سه برابر مردان اقدام به خودكشي مي‌كنند.

وي با بيان اينكه بيشتر خودكشي‌ها از طريق قرص و سموم انجام مي‌شود، حلق آويز كردن،‌ رگ زدن،‌ خودسوزي،‌ مسمويت با گاز و ‌انداختن خود جلوي خودرو را از ديگر شيوه‌هاي خودكشي عنوان كرد.

حميدي اظهار كرد: بيشتر خودكشي‌هاي انجام شده در بين افراد بالاي 20 سال بوده است.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان