صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      بخش های پیشین سایت....     زنان زندانی....  
 

٢۵ زندانی سیاسی زن با بیش از ١١٠ سال حکم زندان در اوین

2 مرداد 1389

رهانا: از ٢۵ زندانی سیاسی زن در زندان اوین پنج تن از آنان، شیوا نظرآهاری، محبوبه کرمی، کبری زاغه‌دوست، فرح واضحام و فاطمه خرمجو در بلاتکلیفی هستند و مابقی با حکم‌های سنگین در زندان به سر می‌برند.

به گزارش رهانا، در سلول‌های انفرادی اوین و بندهای دیگر زندانیان سیاسی، زنان دیگری نیز وجود دارند که در وضعیت دشواری به سر می‌برند. زهرا جباری شهروند ایرانی ـ هلندی است که در روز عاشورا بازداشت شده و هچنان با گذشت هفت ماه در بند ۲۰۹ زندان اوین به سر می‌برد، از جمله این زندانیان است.

نازیلا دشتی سه سال

نازیلا دشتی در اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۶ بازداشت شد. وی به اتهام ارتباط با سازمان مخالف نظام به سه سال حبس محکوم شد و هم اکنون در زندان اوین به سر می‌برد.

راشین (عذرا) قاضی میرسیعد

راشین قاضی میرسعید از شهروندان معترض در اعتراضات خیابانی در سال گذشته است که در تاریخ ۳۰ خرداد با ضرب و شتم در خیابان بازداشت شد. میرسعید در دادگاه بدوی به سه سال و نیم زندان محکوم شد،‌ اما بعدتر حکم وی به دو سال زندان کاهش پیدار کرده است.

محبوبه کرمی بلاتکلیف

محبوبه کرمی فعال حقوق زنان و عضو کمپین یک ملیون امضاء از ۱۲ اسفند ماه گذشته در بازداشت به سر می‌برد. با وجودی که وی نیاز به اعزام مراکز تخصصی برای درمان دارد، اما قضات و بازجویان از تعیین وثیقه برای آزادی وی خودداری می‌کنند. وی بیشتر مدت زمان بازداشت خود را در طول دوره بازداشت در سلول‌های انفرادی بند ۲ الف زندان اوین تحت فشارهای روحی متعدد برای مصاحبه و اعتراف تلویزیونی بوده است.

بهاره هدایت ۹ سال و نیم

بهاره هدایت فعال دانشجویی در تاریخ ۱۰ دی ماه ۱۳۸۸ بازداشت شد. شعبه‌ی ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه بهاره هدایت را به ۹ سال و نیم حبس تعزیری محکوم کرده است.
رای بهاره هدایت شش ماه به خاطر توهین به رئیس‌جمهوری، دو سال به خاطر توهین به رهبری و به دلیل تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت از طریق تبانی و تجمع مجموعا پنج سال‬ حکم صادر شده است. وی در کل به ۷ سال و نیم زندان بابت این اتهامات محکوم شده است. هم‌چنین حکم دو سال حبس تعلیقی بهاره هدایت به اتهام اقدام علیه امنیت از طریق برگزاری تجمع ۲۲ خرداد سال ۸۵‬ نیز به اجرا درآمده و به این حکم اضافه شده است.

نازیلا دشتی

نازیلا دشتی در اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۶ بازداشت شد. وی به اتهام ارتباط با سازمان نازیلا دشتی در اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۶ بازداشت شد. وی به اتهام ارتباط با سازمان مخالف نظام به سه سال حبس محکوم شد و هم اکنون در زندان اوین به سر می بردبه سه سال حبس محکوم شد و هم اکنون در زندان اوین به سر می برد

مطهره بهرامی حقیقی ۱۰ سال

مظهره بهرامی حقیقی روز عاشورا، ششم دی‌ماه ۱۳۸۸ همراه با شوهر و فرزندش محسن دانش‏پور مقدم و احمد دانش‏پور مقدم در منزل بازداشت. وی در دادگاه بدوی به اتهام محاربه به اعدام محکوم شد. در دادگاه تجدیدنظر حکم وی به ۱۰ سال همراه با تبعید به زندان رجایی‌شهر کاهش یافت.

ریحانه حاج ابراهیم دباغ ۱۵ سال

ریحانه حاج ابراهیم دباغ روز عاشورا، ششم دی‌ماه ۱۳۸۸ همراه با مطهره بهرامی و شوهر و فرزندش محسن دانش‏پور مقدم و احمد دانش‏پور مقدم در منزل آنان بازداشت و در ابتدا به اعدام محکوم شد. در دادگاه تجدیدنظر حکم وی به ۱۵ سال همراه با تب
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    5 شهریور: سالگرد اعلان عمومی کمپین یک میلیون امضاء    8 مارس : روز جهانی زن    22 خرداد : روز همبستگی زنان ایران    ائتلاف علیه لایحه حمایت از خانواده    دانشگاه و زنان    دردسر جنسیت    زنان زندانی    مهمان مدرسه    همگرایی جنبش زنان در انتخابات    چالش ما(ه)    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان