صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

یکی از معاونان سازمان ملی جوانان: واگذاری امور ازدواج به مجمع خیران/ نقش خانواده احیا می شود

8 مرداد 1389

معاون برنامه ریزی و نظارت بر امور فرهنگی و آموزشی سازمان ملی جوانان گفت: با تشکیل مجمع خیران و فعالان امر ازدواج در تمامی استانهای کشور، این مجمعها تمامی امور مربوط به حمایت و آموزش ازدواج جوانان را برعهده می گیرند.
پرویز کرمی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه یکی از اهداف تشکیل مجمع خیران ساماندهی کسانی است که در جامعه دارای وجهه ای مناسب هستند و در امر همسریابی و همسرگزینی فعالیت می کنند افزود: زمانی سازمان ملی جوانان از تشکل هایی که در امر ازدواج فعال بودند حمایت می کرد اما اکنون برای ساماندهی آنها بر اساس تصویب شورای عالی جوانان مجمع ملی خیران و فعالان امر ازدواج را تشکیل می دهد.

وی ادامه داد: در جلسه اخیر شورای عالی جوانان مصوب شد که سازمان ملی جوانان و وزارت کشور ساز و کار اساسنامه و شکل گیری مجمع خیران را آماده و به شورا ارائه کنند.

امکانات ازدواج زیر چتر خانواده ارائه می شود

معاون برنامه ریزی و نظارت بر امور فرهنگی و آموزشی سازمان ملی جوانان با تاکید بر اینکه در راه اندازی مجمع فعالان امر ازدواج باید به سمتی برویم که خانواده ها در امر ازدواج خلع ید نشوند و نقش آنها در این زمینه احیا شود گفت: باید همه امکانات ازدواج زیر چتر خانواده ارائه شود چرا که اگر از این مسئله غفلت کنیم خانواده ضرر می کند.

وی تصریح کرد: به دلیل اینکه جامعه ما شهرنشین شده و ساختار خانواده ها از شکل گسترده به هسته ای تغییر پیدا کرده نیاز است که نهادهایی در جوامع به تناسب آداب، رسوم و سنن جوامع به وجود بیاید که به نقش خانواده در امر ازدواج کمک کنند و مجمع خیران ازدواج چنین وظیفه ای دارد.

کرمی اظهار داشت: مجمع خیران نهادها و تشکلهای مردمی فعال در زمینه ازدواج را با کمک دولت شناسایی می کند و علاوه بر رفع مشکلات آنها وظیفه توانمند سازی، تقویت و حمایت نیز دارد.

مجمع خیران بازوهای ملی و مردمی برای ازدواج

وی با اشاره به اینکه نقش دیگر مجمع فعالان امر ازدواج آموزش است گفت: برای اینکه نظارت و هدایت در امر آموزش دولتی نشود نیاز به بازوهای ملی مردمی داریم که همان مجمع خیران و فعالان امر ازدواج است.

معاون برنامه ریزی و نظارت بر امور فرهنگی و آموزشی سازمان ملی جوانان با اشاره به اینکه حدود 200 مرکز مشاوره ازدواج با مجوز سازمان ملی جوانان در کشور فعالیت می کنند اظهار داشت: نظارت بر این مراکز مستلزم یک سازمان هدفمند است و با توجه به اینکه قصد بزرگ شدن دولت را نیز نداریم بهترین راه حل در این زمینه تشکیل مجمع خیران است.

کرمی با بیان اینکه مجمع خیران در هر استان هیئت امنایی متشکل از استاندار، امام جمعه، افراد مورد وثوق مردم، ریش سفیدان و معتمدان استانی دارد گفت: در تهران اعضای آن با روالی که تشکل مربوطه معین می کند در انتخابات برگزیده می شوند.

وی تاکید کرد: مجمع خیران و فعالان امر ازدواج متعاقب قانون مصوبه مجلس در حیطه ازدواج شکل می گیرد چرا که در این قانون معین شده سامانه ای در حوزه ازدواج تشکیل شود که دستگاههای مختلف در آن عضو شوند که یکی از اعضای آن نیز تشکلهای مردم نهاد است.

کرمی در پاسخ به اینکه به نظر می رسد با عضویت استاندار تشکیلات مجمع خیران به نوعی دولتی شود گفت: عضویت استاندار برای کمک و تسهیل سازی در امور است چرا که فعلا دولت متنفذترین و پرپولترین
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان