صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

هنگامه شهيدی، روزنامه‌نگار زندانی و بيماری قلبی در زندان

8 مرداد 1389

کمپین بین المللی حقوق بشر: هنگامه شهيدی روزنامه نگاری که به شش سال زندان محکوم شده است از بيماری در زندان رنج می برد.

هنگام شهيدی از روزنامه نگاران باسابقه ای که پس از انتخابات دستگير و راهی زندان شد هم اکنون درحالی دوران زندان شش ساله خود را در زندان اوين سپری می کند که از بيماری قلبی، ناراحتی معده، ديسک کمر، روماتيسم عصبی و همچنين افت شديد فشار خون رنج می برد.

اتهاماتی که در نهايت برای اين روزنامه نگار شش سال زندان را به همراه آورد عبارتند از شرکت در اجتماعات غيرقانونی، تبانی به قصد برهم زدن امنيت، تبليغ عليه نظام، اختلال در نظم عمومی و اهانت به رييس جمهوری. هنگامه شهيدی اتهامات ياد شده را هيچ گاه نپذيرفته است و وکلای وی نيز در دادگاه خواهان ارائه مدرک درخصوص هر يک از ادعاهای ياد شده توسط دادستان شده بود. وی در پاسخ به اتهامات ياد شده گفته که به اقتضای شغل خبرنگاری و اينکه مشاور امور بانوان ستادانتخاباتی مهدی کروبی کانديدای رياست جمهوری بوده در دو راهپيمايی ۲۵ و ۲۶ خرداد شرکت کرده است که در آنها دو کانديدای رياست جمهوری نيز شرکت کرده اند و هيچ اجتماعی که هدف آن اقدام عليه امنيت کشور باشد وجود نداشته است.

هنگامه شهيدی هم اکنون در حالی در زندان به سر می برد که پيش از اين از بی احترامی و تهديد در جريان بازجويی های خود خبرداده بود.
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان