صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

تجمع خانواده های زندانیان سیاسی مقابل دادستانی تهران

9 مرداد 1389

کلمه :جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی بعد از چند روز بی خبری از عزیزان دربندشان ، برای نشان دادن اعتراض و نگرانی از سلامتی این زندانیان ، صبح امروز مقابل دادستانی تهران در سبزه میدان تهران تجمع کردند. خواسته این خانواده ها خاتمه دادن به رفتار نا مناسب با زندانیان سیاسی و تحقق مطالبات رندانیان اعتصاب کننده است.

به گزارش خبرنگار کلمه ،خانواده های زندانیان سیاسی از ساعت ده صبح به مدت دو ساعت و نیم در مقابل دادستانی تهران با سکوت کامل تجمع کردند .آنها خواستار دیدار با دادستان برای مطرح کردن نگرانی ها و دغدغه های خود در باره فرزندان دربند خود بویژه زندانی های اعتصاب کننده بودند .دادستان تهران حاضر به ملاقات با خانواده های زندانیان نشد .

ساعت ۱۲ و نیم با ناامید شدن از ملاقات با دادستان تهران ،با سر دادن شعار الله و اکبر به سمت دفتر ریاست دادگستری تهران حرکت کردند تا با وی در باره مشکلات زندانی های خود گفت و گو کنند.

روز دوشنبه گذشته ، نیمه شعبان برخی از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ به برخورد نامناسب مسئولان زندان اعتراض کردند و پاسخ این اعتراض، انتقال هفده تن از آنها به سلول های انفرادی بود . از آن روز تا کنون، این هفده زندانی سیاسی دست به اعتصاب غذا زده اند. ارتباط آنها و نیز زندانیان بند ۳۵۰ با دنیای بیرون کاملا قطع شده است.

در این چند روز هیچ یک از زندانیان اجازه تماس تلفنی نداشتند و ملاقات ها نیز لغو شده است. در اعتراض به چنین شرایطی جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی که بیشتر از خانواده های زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین بودند ، صبح امروز مقابل دادستانی تهران تجمع کردند . آنها عکس های عزیزان خود را در دست گرفته بودند و نیز پلاکاردهایی با این مضمون که رفتار های نامناسب با زندانیان سیاسی را خاتمه دهید.

پدر حامد روحی نژاد در میان جمع معترض دیده می شود. نگرانی در چهره ی خسته پدر نشسته است . حال جسمی حامد را که از او می پرسی سری تکان می دهد:” حال جسمی و روحی حامد اصلا خوب نیست و روز به روز بینایی اش کمتر می شود .”

حامد روحی نژاد مبتلا به بیماری ام اس است . او که در داگاه بدوی به اعدام محکوم شده بود در نهایت به تحمل ده سال حبس محکوم شده است اما پدر امروز حرفش چیز دیگری است:” دارند حامد را زجز کش می کنند. نمی توانم دیگر تحمل کنم . نمی توانم دیگر درد کشیدن او را تحمل کنم . خودش هم دیگر طاقت ندارد . او را دارند زجر کش می کنند.”

مادر حسین اعزامی یکی دیگر از زندانیان حوادث پس از انتخابات نیز از وضعیت نا مساعد بند ۳۵۰ گلایه دارد:” روزی ده ساعت بچه های ما از دسترسی به آب محرومند. به آنها گفته می شود که یک بطری آب برای خودشان بردارند و در طول روز از آن استفاده کنند. الان هم یکی هفته است که از بچه هایمان خبری نداریم . نمی دانیم که انها در چه شرایطی هستند.”

مادرعلی پرویز یکی دیگر از زندانیان بند ۳۵۰ که در سلول انفرادی و اعتصاب غذا به سر می برد ،نیز می گوید:” مسوولان زندان با قطع تلفن ها و ملاقات ها روی خانواده های این زندانیان فشار می آورند. خانواده ها تحت فشارند . در این روزهای بی خبری مدام پیش خود هر تصوری می کنند و ندانستن وضعیت بچه هایمان عذابمان می دهد.”

همسر یکی از زندانیان نیز نوشته ای در دست گرفته :” همسرم را آزاد کنید”

در دست معترضان عکس هفده نفری که
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان