صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

ساخت هتل بانوان به جمع طرحهای ناموفق گردشگری پیوست

11 مرداد 1389

طرح ساخت 30 هتل ویژه بانوان که قرار بود با سه هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی در 30 استان کشور اجرا شود به دلیل پرداخت نشدن وام به سرمایه گذار آن و نداشتن توجیه اقتصادی از نظر مدیران جدید سازمان میراث فرهنگی متوقف ماند.

به گزارش خبرگزاری مهر، ساخت 30 هتل ویژه بانوان در 30 استان کشور توسط بخش خصوصی با هزینه سه هزار میلیارد تومان جزو برنامه های معاونت گردشگری سابق سازمان میراث فرهنگی برای ترویج فرهنگ سفر در میان بانوان در سال 87 بود که در پی آن وعده هایی همچون ارایه وام، تسهیلات و حمایت از این هتلها از سوی معاونت وقت گردشگری این سازمان داده شد.

محمدشریف ملک زاده، بر ایجاد هتلهای بانوان در کشور اصرار داشت و عنوان کرده بود که اقامت زنان در هتلها در طول سالهای پس از انقلاب با مشکلاتی مواجه بوده است. زنانی که به شهرهای مختلف سفر می کنند باید برای اقامت در هتل به اداره اماکن نیروی انتظامی مراجعه و دلایل سفر خود را شرح دهند و بعد در صورت موافقت اداره اماکن، اجازه اقامت در هتل را پیدا کنند. این مسئله باعث شده بود که بسیاری از بانوان ایرانی از خیر سفر به شهرهای ایران بگذرند. در حالی که با احداث هتلهای بانوان این مشکل حل خواهد شد.

توجیه معاونت گردشگری سابق برای موافقت با این طرح، این بود که چون در کشور تنها هزار هتل وجود دارد پس این تعداد هتل برای 20 میلیون گردشگری که در سالهای آتی خواهیم داشت بسیار کم است ضمن اینکه سرمایه گذاران زیادی هم شوق احداث هتل در استانهای کشور را دارند.

اما هتلداران در زمان اعلام طرح ساخت این هتلها، با اعلام نارضایتی اجرای این طرح را ناموفق دانسته و کاهش آمار مسافران هتلهای کشور را از جمله دلایل مخالفت خود عنوان کردند.

به اعتقاد کارشناسان هتلداری، ساخت هتل ویژه بانوان تاثیری در افزایش سفرهای بانوان به شهرهای دیگر ندارد. اصغر ژیان دربندی، کارشناس هتلداری گفت: برخی طرحها در زمینه هتلداری بدون نظر کارشناسی داده می‌شود.

وی گفت: مگر در طول سال چند مسافر خانم برای ماموریت و کار به شهرهای دیگر می‌روند که بخواهیم برای آن تعداد مسافر، هتل اختصاصی بسازیم؟ حتی اگر تعداد این بانوان زیاد باشد می‌توان هتلی را به صورت کامل اجاره کرد یا یک طبقه از آن را به آنها اختصاص داد و به سرمایه‌گذاری جدید نیازی نیست.

حسن موسوی، معاون سرمایه گذاری سابق نیز در واکنش به اینکه ساخت هتلهای بانوان توجیه اقتصادی ندارد گفته بود: توریستهایی هستند که تمایل دارند در چنین هتلهایی اقامت کنند. مانند برخی از گردشگران که تنها با آژانس و یا تورهای مخصوص بانوان سفر می‌کنند. بنابراین بانوان در چنین هتلی بیشتر رغبت به سفر پیدا می کنند.

اما زهرا پیشگاهی فرد، استاد دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران و سرمایه‌گذار هتلهای ویژه بانوان درباره به سرانجام رسیدن این طرح به خبرنگار مهر گفت: اجرای ساخت هتلها اولویت بندی شد تا بدانیم کدام استانها در اولویت ساخت قرار گیرند. بنابراین تا مرحله گرفتن زمین هم پیش رفتیم اما هنوز مشکل گرفتن وام برای ساخت هتلها از سوی بانکها حل نشده است.

وی افزود: یک سال و نیم است که برای دریافت وام تلاش می کنم اما هنوز جوابی نگرفته ام. در صورتی که دستور وام را یکی از معاونان رئیس جمهوری داده بود.

پیشگاهی فرد معتقد گفت: بازده سرما
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان