صفحه اصلی   

        کلوپ نسوان   

        کافه مونث   

        مشق هفته   

        روزنامه دیواری   

        کتابهای اینترنتی مدرسه    

        صفحه فیس بوک مدرسه   

        کانال یوتیوپ مدرسه   

        همگرایی جنبش زنان در انتخابات   

        لایحه ضد خانواده   

        کمپین یک میلیون امضا   

        8 مارس    

        22 خرداد    

        مبصر کلاس   

        دردسر جنسیت   

        چالش ماه   

        اخبار   

        English    

  اینترنت مدرسه فمینیستی

 

      اخبار....  
 

تفاوت شگفت زنان و مردان در شنوايي

17 مرداد 1389

تابناک: نخستين سمينار بين المللي مديريت فنون ارتباطات، مذاکرات و فروش در روزهاي هشتم، نهم، دهم و يازدهم تير ماه سال جاري، در سالن همايش هاي صدا و سيما به همت شرکت همايش فرازان برگزار شد.

در اين سمينار، اساتيدي که نامشان در زير مي آيد، شرکت داشتند:

دکتر «گرام کدرينگتون»، دکتراي مديريت و نويسنده يکي از پرفروشترين کتاب هاي مطرح جهان در حوزه ارتباطات با نام «شکاف نسلي» که در سال 2007 از ميان 200 سخنران به عنوان بهترين سخنران آکادمي مديران عامل جهان برگزيده شد.

سخنران بعدي، «سايمون هزلدين» نويسنده کتاب هاي پرفروش همچون «مذاکرات تسليم کننده» و «خدمات مشتري با دستان خالي» و «برنده درون»

سخنران سوم، «فرگوس مک للند»، متخصص و استاد اثرگذاري و اقناع سازي از طريق صوت و زمان بندي در مذاکرات و مشاور ارتباطات رهبران سه حزب سياسي انگلستان.

از جمله اساتيد شرکت کننده در اين سمينار، «آلن پيز»، استاد ولاديمير پوتين نخست وزير کنوني روسيه و نويسنده يکي از ده کتاب پر فروش ارتباطات قرن با نام «چرا مردان گوش نمي دهند و زنان نمي توانند نقشه بخوانند»، ترجمه شده به شصت زبان با فروش بيش از يازده ميليون نسخه و مرد شماره يک فنون مذاکرات و تحليل حرکات بدن و نويسنده پانزده جلد کتاب مطرح در جهان بود؛ «آلن پيز»، عضو انجمن بيمه گران و موسسه تحقيقات مديريت آمريکاست.

«آنتوني رابينز»، نويسنده نامدار درباره او مي گويد: من با شرکت در دوره آموزشي و شنيدن و به کار بردن ايده هاي فوق العاده آلن، قدرت ارتباطات خود را چندين برابر کردم.

در ادامه، خلاصه اي از مباحث ايشان را در اين سمينار مرور مي کنيم؛

بينايي

شبکيه داخلي ترين لايه چشم دو نوع گيرنده دارد: سلول هاي استوانه اي (130 ميليون) که در نور ضعيف تحريک مي شوند و سفيد و سياه را تشخيص مي دهند و سلول هاي مخروطي (هفت ميليون) که به ما توانايي ديدن رنگ و جزييات ظريف اشيا را مي دهند. اين سلول هاي مخروطي را کروموزوم X منتقل مي کند. زنان دو کروموزوم X دارند. به اين دليل، بيش از مردان داراي سلول هاي مخروطي هستند و در نتيجه، رنگ اشيا را بسيار واضح تر ديده و توصيف مي کنند.
مردان تنها قادر به توصيف رنگ هاي اصلي هستند: قرمز، آبي، و زرد. زنان مي توانند رنگ هاي شيري، نيلي، ارغواني، بنفش و سدري را نيز توصيف کنند.

سفيدي چشم در انسان کاملا واضح است. اين بخش حرکت چشم ها و تغيير جهت ديد را که هر دو براي ارتباط بين انسان ها ضروري است، در انسان ممکن مي سازد. سفيدي چشم زنان بيش از مردان است، چرا که ارتباط مستقيم با افراد بخش اصلي فرايند برقراري ارتباط در زنان است و هر چه سفيدي چشم بيشتر باشد، بيشتر مي توان سيگنالهاي گوناگون بصري را ارسال و يا دريافت کرد. به اين وسيله، بهتر مي توان تغيير مسير طرف مقابل را دنبال کرده و تجزيه و تحليل کرد.

زنان نسبت به مردان از حس بينايي قوي تري نيز برخوردارند؛ گويي براي مديريت خانه، داراي يک نوع نرم افزار مغز هستند که آنان را قادر مي سازد پيرامون خود را تا دست کم 45 درجه از چپ و راست و همچنين از بالا و پايين خود ببينند. زاويه ديد گسترده بسياري از زنان حتي تا 180 درجه هم مي رسد. چشمان مردان بزرگتر از چشمان زنان است و براي ديدي تونل مانند ولي بسيار دور برنامه ريزي شده اند. به عبارت ديگر، او مي تواند چيزهايي را که درست مقابلش
    English    فیس بوک     تماس با ما    درباره ما    اخبار    بخش های پیشین سایت    روزنامه دیواری    مبصر کلاس    مشق هفته    ویدئو - گزارش ها    کافه مونث    کتاب های اینترنتی مدرسه    کلوپ نسوان